Laptopa ek RAM takma sonrası ekran gelmiyor

BoRTi07

Decapat
Daha fazla  
Laptop kullanıcısıyım. Kullandığım RAM'in aynisini bulup aldım fakat ekran gelmiyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Laptop bataryasını çıkarıp ardından adaptör çıkardıktan sonra birkaç defa çalıştırın. Statik elektrik durumu olabilir. Bataryayı da çıkarıp çalıştırabilirsiniz. Onun dışında eski RAM de çalışmıyor ise kısa devre yaşanmış olabilir. Herhangi bir temas oldu mu anakartta işlemi yaparken batarya çıkarıp mı yaptınız?

Yeni RAM'i takarken laptopun altını söktüm bunun içinde bataryayı çıkarmam gerekliydi eski RAM'i takınca ekran geliyor

Çıkarıp tekrar takmayı denediniz mi?
Saka yapma

Başka bir PC'de deneyebilirsiniz tamircilerde RAM test yapabilir bence başka bir PC'de deneyin açılmazsa RAM'lar arızalıdır.

Tamirciye verecek param olsaydı zaten ilk başta götürürdüm

Yeni RAM'i takarken laptopun altını söktüm bunun içinde bataryayı çıkarmam gerekliydi eski RAM'i takınca ekran geliyor.

Saka yapma.

Tamirciye verecek param olsaydı zaten ilk başta götürürdüm.

Orada bir küçük bilgi kirliliği olmuş. Eski RAM'le demişsiniz ben sadece eski RAM takınca anladım. Aldığınız RAM de sıkıntı var anlaşılan iade edin.

Yeni RAM'i takarken laptopun altını söktüm bunun içinde bataryayı çıkarmam gerekliydi eski RAM'i takınca ekran geliyor.

Saka yapma.

Tamirciye verecek param olsaydı zaten ilk başta götürürdüm.

Başka bir PC'de deneyin bir arkadaşınızın eğer yoksa çözüm yok ben bulamadım.

Yeni konular

Geri
Yukarı