Laptopa ekran bağlayınca FPS düşüyor

AliYağcı

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar. Bugün yeni bir laptop aldım. RTX 3050 Ti ekran kartı, 5600h işlemci ve 16 GB RAM'i var. Bu laptopa 2.bir ekran taktığım zaman FPS bayağı düşüyor( CS:GO'da 250FPS'ten 50'ye). Biraz ayarları kurcaladım ve şunu fark ettim. Monitör ayarlarına bakınca, monitör 1(laptop ekranı) işlemcinin ekran kartını kullanıyor. Monitör 2(kablolu 2.ekran) RTX 3050 Ti ekran kartını kullanıyor. Ben tam tersi olsun istiyorum bunu nasıl ayarlayabilirim?

Screenshot_4.png

Screenshot_5.png

Oyunu laptoptan oynuyorsan ikinci ekranı kapatıp girin oyuna. Monitörden oynuyorsan bunu baya bir deneyimledim güç seçeneklerinden ekran kapatılınca yapılacağı hiçbir şey olarak ayarlayın, Windows + P tuşları ile sadece ikinci ekranı seçip laptop ekranını kapatın. Ardından monitör ayarlarından Hz’yi ayarladıktan sonra bilgisayarı yeniden başlatıp oyuna girin. Bende yeniden başlatmayınca takılmalar oluyor ve ben böyle kullandığımda laptopta olandan daha iyi performans alıyorum. Ama laptoptan oynuyorsanız bilmiyorum laptoptaki görüntü çıkışı NVIDIA ile görüntü veriyor. Zaten laptoptan oynuyorsanız bile NVIDIA laptopta çalışsa bile iki ekranı aynı anda çalıştıracağınız için ufak bir performans düşüşü olacak.

Geri
Yukarı