Laptopa ekran kartı takılabilir mi?

Kesinlikle hayır, hiçbir laptopa eskisinden daha iyi bir ekran kartı takılamaz. Güç soğutma uyumluluk vs.

Yanlış bilgi Thunderbolt var ise veya makine adamakıllı yapılırsa kullanılarbilr.

Ek PSU eklemek vesaire gerekiyor arkadaşım onları yapmayı bilenler bize sormazlar zaten. Ben de biliyorum da o laptop olmuyor artık.

Dostum burada bilgi istenmiş ve bilgiyi verdim sormuş senin burada dediğin direk PSU eklemek o imkansızdır lütfen başka konuda tartışınız ve zaten C tipi giriş varsa yapılabilir.

Dostum burada bilgi istenmiş ve bilgiyi verdim sormuş senin burada dediğin direk PSU eklemek o imkansızdır lütfen başka konuda tartışınız ve zaten C tipi giriş varsa yapılabilir.

Güzel arkadaşım sen de bilmiyorsun ki anlattığın şey i. Thunderbolt'a bağladığın ekran kartını PCI'a ya dönüştürdün diyelim ki taktın ona ne ile güç sağlayacaksın en kötü kart 75 watt çekiyor. Ekstra PSU vesaire bağlaman gerek.

Güzel arkadaşım sen de bilmiyorsun ki anlattığın şey i. Thunderbolt'a bağladığın ekran kartını PCI'a ya dönüştürdün diyelim ki taktın ona ne ile güç sağlayacaksın en kötü kart 75 watt çekiyor. Ekstra PSU vesaire bağlaman gerek.

Dostum anlamadığın şey şu burada biz fikir belirtiyoruz sen ise karşı çıkıyorsun ekstra PSU ekleyeceksin tabii PSU olmadan hiçbir şey çalışmaz onu PSU eklemeyi göze alamayan bu işi bir kenera atacak.

Son düzenleme:
Arkadaşlar merak ettiğim bir konu var. Arkadaşınkide sanırım o tür bir şey. Bazı laptopların farklı versiyonlarında aynı anakartlar kullanılıyor. Yani benim eski Samsung laptopumda bende GT620M kullanan versiyon vardı. Fakat bendeki kart arızalandığından başka bir çıkma kart kullandım. Birebir aynı kart sadece fabrikasyon olarak NVIDIA chipi konulmamış. Lehim topları bile var kartta ama chip yok. Yani chipi VRAM'leri bobinleri ve diğer kondansatör vs. şeyleri diğer karta aktardık varsayalım. (insan eliyle imkansıza yakın bir şey farkındayım varsayım sadece). Bu chip çalışmaz mı?

Alienware laptop kullanıyorum harici ekran kartı girişi var, ama bu özellik sadece çok üst seviye laptoplarda var. Ek olarak pci e girişinden de dönüştürücü ile ekran kartı takılabilir, ancak verimsiz bir yöntemdir.

Soruna gelecek olursak çip ekran kartı takamazsın, çünkü ekran kartı sadece o çipten oluşmuyor yanında vram vs var. Teknik olarak mümkün değil kısaca.

Yani chipi VRAM'leri bobinleri ve diğer kondansatör vs. şeyleri diğer karta aktardık varsayalım. (insan eliyle imkansıza yakın bir şey farkındayım varsayım sadece). Bu chip çalışmaz mı?
Çalışmaması için bir sebep yok, ancak dediğin gibi imkansız. Ve muhtemelen bu işlemin işçilik bedeli karttan daha pahalı olacaktır.

Yeni konular

Geri
Yukarı