Laptopa Ekran Kartı Takma

Puding Bey

Hectopat
Arkadaşlar merhaba. Kız arkadaşımın bir dizüstü bilgisayarı var. Buna ekran kartı takılmasını istiyoruz. Takıldığını nereden anlayabiliriz?

Son düzenleyen: Moderatör:
İçindeki ekran kartını mı değiştirmek istiyorsunuz? Her modelin ekran kartı değiştirilemiyor veya takılamıyor maalesef. Alternatif olarak e-GPU denilen bir olay var. Harici bir donanım olarak bağlanabiliyor ekran kartı dizüstü bilgisayara.

Laptop'u belirterek başlayabilirsiniz. Hocam bir de merak ettim de Steam'de adınız OkunmuşPudingBey mi?
Grundig. Hayıt Okunmuş yok. Sadece Puding Bey.
Modeli nedir? Degistirilip degistirilemeyecegini söyleyelim. :)
Cogu dizüstü bilgisayarin GPU'lari degistirilemez zira.
Grundig.
İçindeki ekran kartını mı değiştirmek istiyorsunuz? Her modelin ekran kartı değiştirilemiyor veya takılamıyor maalesef. Alternatif olarak e-GPU denilen bir olay var. Harici bir donanım olarak bağlanabiliyor ekran kartı dizüstü bilgisayara.
Ekran kartı takmak istiyoruz. CPU'nun gücünü kullanıyor.
Thunderbolt ile external bağlantı yapılabilir.
Araştırma yapmıştım, fakat Türkçe bir video varsa atabilir misiniz?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
EGPU Türkiye olarak aratırsanız Türkçe kaynaklara ulaşabilirsiniz.
Thunderbolt girişinin olduğunu sanmıyorum. Bu elmanın kendi laptopların da kullandığı bir teknoloji idi. Normal laptop ve bilgisayarlara yeni gelmeye başladı. Bu yüzden ilk video muhtemelen işinize yarayacaktır.
Grundig. Hayıt Okunmuş yok. Sadece Puding Bey.

Grundig.

Ekran kartı takmak istiyoruz. CPU'nun gücünü kullanıyor.

Araştırma yapmıştım, fakat Türkçe bir video varsa atabilir misiniz?

EGPU Türkiye olarak aratırsanız Türkçe kaynaklara ulaşabilirsiniz.
Thunderbolt girişinin olduğunu sanmıyorum. Bu elmanın kendi laptopların da kullandığı bir teknoloji idi. Normal laptop ve bilgisayarlara yeni gelmeye başladı. Bu yüzden ilk video muhtemelen işinize yarayacaktır.
Sağ olun.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı