Çözüldü Laptopa format atarken could not locate hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Alim Güzel

Centipat
Daha fazla  
RAM
2+2 4 gb ddr3 1333 MHz laptop ram
SSD veya HDD modeli
Adata 120 gb
Ekran kartı
Intel HD Graphic 3000
İşlemci
İ5-2520M
Merhaba. Bilgisayarıma Rufus'tan yeni yazdırdığım Windows 10 ile format atmak istiyorum ama bu hata ile karşılaşıyorum. Bir sakıncası var mıdır? Çözümü -varsa- nedir? (bilgisayar Fujitsu LifeBook S751)

Dosya Ekleri

• 16877802240803540158706080617915.jpg
    16877802240803540158706080617915.jpg
    182,9 KB · Görüntüleme: 38
Çözüm
Ya klasör zaten boş olacak. Neden sonraki adıma geçmiyorsun? Windows ISO dosyanı o boş klasöre atacaksın.

Hocam sorunu çözdüm ben. Şöyle anlatayım, ISO'yu Rufus'tan MBR formatı ile yazdırdım ardından Rufus USB'ye uefı_boot diye 2. bir bölüm oluşturmuş. Disk yönetimi üzerinden o bölümü silince sorun çözüldü normal bir şekilde formatladım bilgisayarı. Teşekkür ederim size de anlattınız ama ben yapamadımoi o yöntem ile hakkınızı helal edin 🙂
Hocam hata vs vermiyo dediğiniz şeyi yapınca klasör vs oluşmuyor. Pc eksi olduğu için secure boot tpm falan da yok yeni bir Windows 10 iso su indirip deneyeceğim son çare bu.
Sen yazdırma işlemini yaptığında USB'de Ventoy adında bir bölüm olacak. Oraya ISO atman gerek. Bunu yaptığını varsaydım. Sonra sistemi USB üzerinden açıp kuruluma giderken nasıl bir sorun yaşadın onu yaz.

Sen yazdırma işlemini yaptığında USB'de Ventoy adında bir bölüm olacak. Oraya ISO atman gerek. Bunu yaptığını varsaydım. Sonra sistemi USB üzerinden açıp kuruluma giderken nasıl bir sorun yaşadın onu yaz.
Hocam yaptığım şeyler şunlar. Ventoyu2disk i açıp usb yi seçip install demek. Usb nin adı ventoy oldu içine girdiğimde ise bu klasör boş yazısı çıktı.

Hocam yaptığım şeyler şunlar. Ventoyu2disk i açıp usb yi seçip install demek. Usb nin adı ventoy oldu içine girdiğimde ise bu klasör boş yazısı çıktı.
Ya klasör zaten boş olacak. Neden sonraki adıma geçmiyorsun? Windows ISO dosyanı o boş klasöre atacaksın.

Hocam sorunu çözdüm ben. Şöyle anlatayım, ISO'yu Rufus'tan MBR formatı ile yazdırdım ardından Rufus USB'ye uefı_boot diye 2. bir bölüm oluşturmuş. Disk yönetimi üzerinden o bölümü silince sorun çözüldü normal bir şekilde formatladım bilgisayarı. Teşekkür ederim size de anlattınız ama ben yapamadımoi o yöntem ile hakkınızı helal edin 🙂

Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı