"[FAIL] Could not locate 'efi\boot\bootx64.efi' [14] Not Found" hatası

ugur_efe

Zeptopat
Daha fazla  
Merhaba

Bilgisayarım yurt dışından hediye gelmiştir. İçerisinde Windows 11 gömülü ve dil seçenek vs ayarlarını yaptıktan sonra bilgisayarı kapatıp bir hafta sonrası açtığımda bilgisayar açılmadı. Kurtarma ekranı gelmiş olsa da recovery yapmadı. CMD üzerinden hard diski temizledim fakat bu sefer kurtarma ekranı hiç gelmedi. Türkiye Samsung destek veremeyeceğini söylemesine üzerine Windows kurulumu yapmak istediğimde hatalar almaya başladım. Lakin bir türlü kurulumu yapamadım. "[FAIL] Could not locate 'efi\boot\bootx64.efi' [14] Not Found" hatası almaktayım, BIOS içerinde UEFI veya MBR gibi ayarlama imkanım yok, resimleri ekliyorum bilgisayar bilgileri resimlerde mevcut bana yardımcı olabilir misiniz?

Teşekkürler.

IMG_20221105_142933.jpg
IMG_20221105_142948.jpg
IMG_20221105_143035.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Harddisk'i değiştirip denediniz mi? Yada farklı bilgisayardan Windows'u kurup o bilgisayara takın.
Bilgisayar sıfır sökmek istemedim, tahmini söylüyorum harddisk sökülebilir de olmaya bilir. Ana kart üzerine direk montaj olabilir.

Ek olarak yazdırdığınız USB ile başka bir PC'ye format atabiliyor musunuz? En azından format aşamasına kadar gelinebiliyor mu?

USB'leri Hazırladığım bilgisayarda kurulum aşamasına geçmektedir. 3 adet USB ile deniyorum olmuyor. Gandalfs Windows 10 PE Version u indirilip başka bilgisayarda çalıştı. Bu bilgisayarda yine denedim olmadı. Linux bile denedim olmuyor. İlk defa böyle birşeyle karşılaşıyorum.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı