Laptopa harici ekran bağlanırsa performans düşer mi?

Probhett

Decapat
Daha fazla  
Merhabalar,

İçerisinde i5-10300H, 16 GB RAM, GTX1650 Ti bulunan bir laptop aldım. Mevcutta konsol ile kullanmak için hazırda bir monitörüm var. Sorum şu, laptopu harici monitöre HDMI ile bağlarsam oyun oynarken ekstradan ısınma, performans düşüşü yaşar mıyım, bunun laptopa herhangi bir zararı olur mu? PC'deki ekran 60Hz. Monitörü 60Hz veya daha yüksek bir değere almam fark ettirir mi? Sıkıntı olur mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar,

İçerisinde i5-10300H, 16 GB RAM, GTX1650 Ti bulunan bir laptop aldım. Mevcutta konsol ile kullanmak için hazırda bir monitörüm var. Sorum şu, laptopu harici monitöre HDMI ile bağlarsam oyun oynarken ekstradan ısınma, performans düşüşü yaşar mıyım, bunun laptopa herhangi bir zararı olur mu? PC'deki ekran 60Hz. Monitörü 60Hz veya daha yüksek bir değere almam fark ettirir mi? Sıkıntı olur mu?
Performans artar bağlayabilirsin.

Asıl ekranı devre dışı bırakırsanız bir kayıp olmaz diye düşünüyorum. Ama 2 ekran da aktif şekilde kullanırsanız çift ekrana da görüntü verileceğinden performans kaybı mutlaka oluşur diye düşünüyorum.

Merhabalar,

Hayır hatta FPS artabilir. Belli bir özelliklerin üstündeki laptoplarda ikinci ekran kullanmaya kalkınca Intel devre dışı kalıyor. Görüntüyüde NVIDIA veriyor. YouTube'da araştırmanı tavsiye ederim

Laptop ekranı monitör ile aynı çözünürlükteyse çok sıkıntı olmaz fakat 1080p değilse laptop FPS düşüsü olur.

Merhabalar,

Görüntü daha iyi olur onun dışında pek bir fark olmaz performans konusunda.

Laptop ekranını devre dışı bırakarak kullanmayı düşünüyorum. Zaten monitör işimi görür. Monitör ile pc'nin çözünürlük aynı, 1080p ikisinde de. monitörün hz daha yüksek olduğu için acaba performans düşer mi, sıkıntı yaşar mıyım diye düşünmüştüm. Anladığım kadarıyla çözünürlük aynı olduktan sonra hz farklı olmasının performans ile alakası olmuyor, laptopun ekranından oynuyormuşum gibi olacak sanırım. doğal olarak aşırı ısınma da olmaz diye tahmin ediyorum

Laptop ekranını devre dışı bırakarak kullanmayı düşünüyorum. Zaten monitör işimi görür. Monitör ile pc'nin çözünürlük aynı, 1080p ikisinde de. monitörün hz daha yüksek olduğu için acaba performans düşer mi, sıkıntı yaşar mıyım diye düşünmüştüm. Anladığım kadarıyla çözünürlük aynı olduktan sonra hz farklı olmasının performans ile alakası olmuyor, laptopun ekranından oynuyormuşum gibi olacak sanırım. doğal olarak aşırı ısınma da olmaz diye tahmin ediyorum
Dostum performans artar. Herşeyi geçtim deneyerek görebilirsin.

Peformans düşmez ama hz i yüksek olduğundan sen düşük hissedebilirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı