Laptopa harici ekran kartı takarsak sorun yaşar mıyız?

İnternette arattım hayır sıkıntı olmaz PCI Express versiyon olarak geriye dönük uyumludur. Bu yüzden sizin bilgisayarınız 2.0 desteklese dahi 3.0 destekli bir ekran kartı takabilirsiniz. PCI Express 1.0, 2.0 veya 3.0 sürümleri band genişliklerini gösterir.

Hah işte sıkıntı burada. Bant genişliği az olan kartı fazla olan ve değişik bir yapıya sahip olan porta takarsan iyi sonuçlar olmaz. İstiyorsanız deneyin fakat ekran kartını algılamaz büyük ihtimalle.

Ben araştırmaya devem e

Hah işte sıkıntı burada. Bant genişliği az olan kartı fazla olan ve değişik bir yapıya sahip olan porta takarsan iyi sonuçlar olmaz. İstiyorsanız deneyin fakat ekran kartını algılamaz büyük ihtimalle.

Diyeceğim. Bilgisayarcıya falan sorarım.
Hatırlıyonuzmu hocam GT 710 demiştim darboğaz olur demiştiniz darboğaz engelleme yok mu?
GeForce 9800 GT, NVIDIA tarafından 21 Temmuz 2008'de piyasaya sürülen orta sınıf bir grafik kartıydı. 65 nm süreci üzerine inşa edilmiş ve G92 grafik işlemcisine dayalı, G92-270-a2 modelinde kart, DirectX 11.1'i destekliyor... GeForce 9800 GT, bir PCI-Express 2.0 X16 arabirimi kullanılarak sistemin geri kalanına bağlanır.

Ben araştırmaya devem e

Hatırlıyonuzmu hocam GT 710 demiştim darboğaz olur demiştiniz darboğaz engelleme yok mu?

Yok işlemciyi daha yüksek bir şey almanız lazım ve GT 710 da uyumlu olmaz. İşiniz sıkıntı bayağı. Ayrıca o aparatların parası ile yeni PC alırsınız.

Ben araştırmaya devem e

GeForce 9800 GT, NVIDIA tarafından 21 Temmuz 2008'de piyasaya sürülen orta sınıf bir grafik kartıydı. 65 nm süreci üzerine inşa edilmiş ve G92 grafik işlemcisine dayalı, G92-270-a2 modelinde kart, DirectX 11.1'i destekliyor... GeForce 9800 GT, bir PCI-Express 2.0 X16 arabirimi kullanılarak sistemin geri kalanına bağlanır.

Yine PCI Express 2.0... 1.0 olan kart yok hocam umudu kesin.

Yok işlemciyi daha yüksek bir şey almanız lazım ve GT 710 da uyumlu olmaz. İşiniz sıkıntı bayağı. Ayrıca o aparatların parası ile yeni PC alırsınız.

Yine PCI Express 2.0.. 1.0 olan kart yok hocam umudu kesin.

Hocam ben araştırmaya devam edeceğim esk bilgisayarcıya falan soracağım yokasa umudu keserim 😁

Tamam hocam iyi günler gelişmeleri yazarsınız.

Teşekkürler size de yardımcı olduğunuz için teşekkür ederim.
Tamam hocam iyi günler gelişmeleri yazarsınız.

Hocam araştırdım gerçekten 2.1 ekran 3.0 takılmıyabiliyor sorun çıkıyormuş hemde techopata başka konuda demişler.
2.0 ekran kartları takılıyor yani.
2.0 ekran kartları da var piyasada DX11 destekli.

Son düzenleme:
Teşekkürler size de yardımcı olduğunuz için teşekkür ederim.

Hocam araştırdım gerçekten 2.1 ekran 3.0 takılmıyabiliyor sorun çıkıyormuş hem de techopata başka konuda demişler.
2.0 ekran kartları takılıyor yani.
2.0 ekran kartları da var piyasada DX11 destekli.

Evet hocam şimdi gördüm 1.0 2.0'ı destekliyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı