Laptop'a harici ekran kartı takılır mı?

CptNebble

Femtopat
Daha fazla  
Laptop'umda işlemci i5 10200H var buna göre maksimum hangi ekran kartını takabilirim?
Tanıdık bilgisayarcıya gittim maks. 2060 dedi. Zaten benim de aklımda 3050 vardı. Sizce olur mu?

Tanıdık bilgisayarcına çok selam söyle, selamı sabahı da kes onunla. Laptoplarda grafik kartları gömülü olarak gelir ve değişiklik yapılamaz.
extra yuvalarla laptoplara ekran kartı pc nin dışında olacak şekilde takıldığı sistemler görmüştüm.

bence takılabilir

Bazı oyuncu laptoplarındakiler hariç gömülü oluyor. Sizinki de ekran kartı takmanıza sebep veriyorsa oyuncu laptop ı değildir zaten. Çok yüksek ihtimal takılmıyordur.

Tanıdık bilgisayarcına çok selam söyle, selamı sabahı da kes onunla. Laptoplarda grafik kartları gömülü olarak gelir ve değişiklik yapılamaz.

eGPU yöntemi ile yapılabiliyor. İnternette aratarak bulabilirsiniz.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Extra yuvalarla laptoplara ekran kartı PC'nin dışında olacak şekilde takıldığı sistemler görmüştüm.

MXM Slotlu anakarta sahip laptoplarda değişebiliyordu evet ama o ana kartlar mazide kaldı artık. Yeni nesil ana kartlar tümleşik olarak geliyor.

eGPU yöntemi ile yapılabiliyor. İnternette aratarak bulabilirsiniz.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Bu ayrı bir sistem. Eğer arkadaşın bahsettiği olay buysa aslı astarını geçer. Ek olarak eGPU kullanmak için cihazda Thunderbolt 3 desteğinin olması lazım.

Ya zaten eGpu yapmak istediğimi söyledim bana lazım olan 10200H'ye maksimum darboğaz yapmayacak hangi ekran kartı onu demek istedim.

MXM slotlu anakarta sahip laptoplarda değişebiliyordu evet ama o ana kartlar mazide kaldı artık. Yeni nesil ana kartlar tümleşik olarak geliyor.

Bu ayrı bir sistem. Eğer arkadaşın bahsettiği olay buysa aslı astarını geçer. Ek olarak eGPU kullanmak için cihazda Thunderbolt 3 desteğinin olması lazım.

Ya zaten eGPU yapmak istediğimi söyledim bana lazım olan 10200H'ye maksimum darboğaz yapmayacak hangi ekran kartı onu demek istedim.

Ya zaten eGPU yapmak istediğimi söyledim bana lazım olan 10200H'ye maksimum darboğaz yapmayacak hangi ekran kartı onu demek istedim.

Arkadaşın attığı gibi derme çatma bir eGPU ile ne alırsınız kestirmek zor ancak paylaştığım videoda i7 8. nesil G model bir işlemciye RTX 3060 Ti takıp test edilmiş. Eğer böyle bir cihaz alacaksanız eGPU için tüm kartlar takılabilir gibi.

Technopat incelemeside bu videoda

Yeni konular

Geri
Yukarı