Laptopa harici HDD bağlanır mı?

Utopia

Centipat
Arkadaşlar, laptopa harici olarak HDD bağlayabilir miyim acaba? 500 GB'lik HDD bağlayıp, oradan oyun oynayabilir miyim? Eğer evet ise bana öneride bulunabilir misiniz?

Taşınabilir HDD değilde normal masaüstü HDD'si diyorsunuz sanırım. Genelde CD ROM kısmını söküp HDD takanlar var. Alacağınız HDD 2.5 olsun.

Taşınabilir HDD değil de normal masaüstü HDD'si diyorsunuz sanırım. Genelde CD ROM kısmını söküp HDD takanlar var. Alacağınız HDD 2.5 olsun.

Bende ki laptopta CD girişi yok maalesef. Harici olarak bağlamamın bir yolu yok mudur? SSD ile yapılabiliyor sanırım ama HDD konusunda bir fikrim yok.
Mevcut olan HDD Caddy'i çıkartıp bunu takıyorsun içinede 2.5 Inc ssd/hdd koyabilirsin. 9.5mm HDD Caddy Notebook DVD to SSD Kutu Sata Laptop Notebook CD Fiyatları ve Özellikleri

Bunu Type-C ile başlayabilir miyim?

Bende ki laptopta CD girişi yok maalesef. Harici olarak bağlamamın bir yolu yok mudur? SSD ile yapılabiliyor sanırım ama HDD konusunda bir fikrim yok.

Bunu Type-C ile başlayabilir miyim?
Eski dizüstü bilgisayarıma harici disk ile APEX ve GTA 5 kurmuştum. :D Sorun çıkmaz. Sadece açılma süresi ve yükleme süreleri bir tık uzun sürer. Sadece Harici HDD'nin sabit ve kıpırdamayan bir yüzey üzerinde durduğuna emin ol.
Type C falan da yoktu. Normal USB 3.0 ile oynuyordum.
Oyunların açılması, normalinden bir tık daha yavaş oluyor, onun dışında problem yaşamadım. GTA 5 oynadığım en büyük oyundu, daha ileri seviye ve yüksek disk kapasitesi isteyen oyunlar oynamadım.

Standart bir USB 3.0 ya da üstü bağlantıya sahip harici yani taşınabilir HDD yeterli olacaktır.

Not: Benimki, yanlış hatırlamıyorsam, WD My Passport 1TB idi.

Son düzenleme:
Marka, Model ne? M.2 NVMe ayrıca SATA yuvası olabilir benim Lenovo-IdeaPad-S145-15AST öyle .
Lenovo Ideapad L340-15IRH hocam. Yok diye biliyorum açıkçası.
Eski dizüstü bilgisayarıma harici disk ile Apex ve GTA 5 kurmuştum. :D sorun çıkmaz. Sadece açılma süresi ve yükleme süreleri bir tık uzun sürer. Sadece harici HDD'nin sabit ve kıpırdamayan bir yüzey üzerinde durduğuna emin ol.
Type-C falan da yoktu. Normal USB 3.0 ile oynuyordum.
Oyunların açılması, normalinden bir tık daha yavaş oluyor, onun dışında problem yaşamadım. GTA 5 oynadığım en büyük oyundu, daha ileri seviye ve yüksek disk kapasitesi isteyen oyunlar oynamadım.

Standart bir USB 3.0 ya da üstü bağlantıya sahip harici yani taşınabilir HDD yeterli olacaktır.

Not: Benimki, yanlış hatırlamıyorsam, WD my passport 1TB idi.

Çok teşekkür ederim 😄.

Yeni konular

Geri
Yukarı