Laptopa harici hoparlör takınca güç yeter mi?

racooss

Hectopat
Merhaba. Biraz karışık ama...
Elimde 1+1 normal speaker vardı zaten. Eskiydiler ve sesleri de yetersiz geliyordu. Laptop'a AUX girişi ile bağlıyordum. Daha sonra evde Creavite'e ait bir subwoofer ve Sony'e ait subwooferın yarısı kadar bir (şapka) hoparlör buldum.
Subwoofer normalde 12 v AC ile çalışıyor. Ancak güç aldığı kısım, bas ayarı kısımları falan içerden devre kartı yandığı için çalışmıyor. Ben de sadece hoparlörünü kullanıyorum. Sony ve Creavite'in sadece ses kablolarını birbirlerine, onları da elimde olan 1+1 küçük hoparlörlerden birinin ana hoparlör ile ara kablosuna bağladım. Böyle 1 subwoofer, 1 güçlü normal, 2'de normal speaker var oldu. Hepsi de aktif bir şekilde çalışıyor.
Asıl sorun şu:
Güç 1+1 hoparlörlerden birine giriyor. Oradan da sadece ses kablosu yandaki hoparlöre gidiyor. Ben sadece ses kablosundan bağlantı alıp diğer 3 hoparlöre veriyorum. Bunlar çaldığında bir elektrik enerjisi istiyor. Tıplı pili olmayan ama ses çıkaran kablolu kulaklıklar gibi. Bu enerjiyi de laptopun AUX girişinden alıyor. Bu anakartın yanmasına sebep olur mu?
Teşekkürler.

Dosya Ekleri

• WhatsApp Image 2020-10-14 at 10.41.13.jpeg
    WhatsApp Image 2020-10-14 at 10.41.13.jpeg
    197,6 KB · Görüntüleme: 40

Yeni konular

Geri
Yukarı