Laptopa harici monitör takmak

volkankaragoz

Centipat
Merhabalar. Laptopumda genellikle CorelDraw tarzı programlar kullanıyorum ama ekran küçük olduğu için tam hakimiyet kuramıyorum. Harici ekranda çalışmak istiyorum. 24 inç bir ekran bağladığım zaman yeni monitörde laptop ekranımın biraz daha büyümüş halini mi görürüm yoksa ekranım genişler daha fazla öge mi görürüm? Yardımcı olabilir misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Takacağınız monitörün çözünürlüğü neyse o şekilde görürsünüz. Mesela benim laptop 1366x768, monitörüm 2560x1080. Tabii ki monitörde daha fazla öge görüyorum ve büyük net.

Moderatörler, nokta ve virgüle bile ban yaparken bu kadar çok imla hatası olan bir konuya takılmamışlar, düzeltmemişler. İlginç. Bayram tatilindeler herhalde. 🤣🤣🤣

**Laptobun hangi çözünürlük çıkışını destekliyorsa, monitörün hangi çözünürlükte çalışıyorsa bunlar match olurlar ve sana en iyi görüntüyü sağlamak için Windows ayarlamayı otomatik yapar. Eğer taktğınız Monitör Laptobunuzdan daha yüksek çözünürlükte ise aynı ekranda daha çok şey görür hale gelirsiniz.

Ben bu şekilde kullanıyorum. Ultrawide alarak çift monitörden kurtuldum. Zaten laptoplar genellikle 15,6 inç oluyor. Yanında 24 inç bile baya büyük kalıyor. Onun için böyle daha iyi geldi bana. Size de tavsiye ederim. Hem IPS hemde gerçek renk oranın yüksek olduğu bir monitör.

Dosya Ekleri

• 4ABC6876-EE5F-4B8E-9F07-C914724885B7.jpeg
    4ABC6876-EE5F-4B8E-9F07-C914724885B7.jpeg
    40,3 KB · Görüntüleme: 38

Yeni konular

Geri
Yukarı