Laptopa iki ekran kartı arasında geçiş nasıl yapılır?

YasinSG

Decapat
Kullandığım Lenovo laptopa R5 5600h işlemciye dahili ekran kartı ve RTX3060 var. Bu ekran kartlarından kullanmak istediğimi aktif diğerini devre dışı nasıl bırakabilirim? Bunun en kolay ve pratik yolu nedir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Kullandığım Lenovo laptopa R5 5600h işlemciye dahili ekran kartı ve RTX3060 var. Bu ekran kartlarından kullanmak istediğimi aktif diğerini devre dışı nasıl bırakabilirim? Bunun en kolay ve pratik yolu nedir?

Devre dışı bırakma gibi bir şey söz konusu değil dahili grafiği normal kullanımda hariciyi ise yani RTX 3060'ı oyun oynarken kullanır.

Devre dışı bırakma gibi bir şey söz konusu değil dahili grafiği normal kullanımda hariciyi ise yani RTX 3060'ı oyun oynarken kullanır.
emin misin hocam ben bu işlerden pek anlamıyorum az önce asus laptoplarda asusun yazılımından ekran kartı devre dışı bırakma aktif etme gibi bir durumun olduğunu gördüm ondan sordum

Dediğiniz ASUS'taki olay iGPU ve harici ekran kartını kapatıyor. İstediğiniz olay ise Lenovo'da Legion serisinde var ve genel adı MUX Switch (masaüstü bilgisayarlardaki gibi harici ekran kartından laptopun görüntü almasını sağlıyor). Eğer Ideapad kullanıyorsanız sizin laptopta böyle bir özellik yok diye biliyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı