Laptopa ikinci ekran nasıl bağlanır?

serifxmehmet

Femtopat
Daha fazla  
Benim ikinci bir monitörüm var fakat monitör biraz eski, laptopuma bağlamak ve ikinci ekran olarak kullanmak istiyorum. Nasıl yapabilirim? (masaüstü monitörü)

Laptoptaki çıkışa göre değişir eskiyse ihtimalen VGA çıkışı var monitörün eğer laptopta varsa direkt takacaksın zaten yoksa VGA to HDMI kablo alman gerekebilir.

HDMI giriş için aktif dönüştürücü alman lazım. Monitör eski ise görmeyebilir, görüntü ayarlarından birden fazla monitör kısmından algıla'ya tıklamanı isteyebilir.

Laptoptaki çıkışa göre değişir eskiyse ihtimalen VGA çıkışı var monitörün eğer laptopta varsa direkt takacaksın zaten yoksa VGA to HDMI kablo alman gerekebilir.
teşekkür ederim alacağım ve deneyeceğim <3
HDMI giriş için aktif dönüştürücü alman lazım. Monitör eski ise görmeyebilir, görüntü ayarlarından birden fazla monitör kısmından algıla'ya tıklamanı isteyebilir.
evet biraz eski ama üstteki arkadaşın dediği gibi vga - usb dönüştürücü deneyeceğim umarım olur <3

Laptoptaki portları yazmamışsınız. HD’mi, VGA, minidisplayport, Thunderbolt, bunlardan bağlayabilirsiniz. Ya da hublar var birkaç monitör çıkışı olan. Tek bir çıkışınız varsa mesela Hdmi o zaman bilmiyorum nette vardır çoklayıcı bir çözüm.

Laptoptaki portları yazmamışsınız. HD’mi, VGA, minidisplayport, Thunderbolt, bunlardan bağlayabilirsiniz. Ya da hublar var birkaç monitör çıkışı olan. Tek bir çıkışınız varsa mesela Hdmi o zaman bilmiyorum nette vardır çoklayıcı bir çözüm.
portların değişebildiğini bilmiyordum ama vga ymış, kablo almam gerekiyormuş ve deneyeceğim <3
pardon laptopta hdmı var

Teşekkür ederim alacağım ve deneyeceğim <3

Evet biraz eski ama üstteki arkadaşın dediği gibi VGA - USB dönüştürücü deneyeceğim umarım olur <3

HDMI to VGA aktif dönüştürücü alacaksınız. Dönüştürücüyü laptopun HDMI girişine takıp dönüştürücü ucuna VGA kablo takacaksınız.

Benim ikinci bir monitörüm var fakat monitör biraz eski, laptopuma bağlamak ve ikinci ekran olarak kullanmak istiyorum. Nasıl yapabilirim? (masaüstü monitörü)

Eski notebookumda yapmayı düşünmüştüm notebook HDMI monitör VGA ydı dönüştürücü bağlayanlar ekran arada gidip geliyor deyince vazgeçmiştim.

Eski notebookumda yapmayı düşünmüştüm notebook HDMI monitör VGA ydı dönüştürücü bağlayanlar ekran arada gidip geliyor deyince vazgeçmiştim.

Laptopta denemedim ama şu anda aktif dönüştürücü ile masaüstü bilgisayarımı kullanıyorum bir sorun yok.
HDMI dijital VGA ise analog pinlere sahip girişlerdir. Laptop bir miktar eskiyse DVI girişi olması mümkün. 4+1 pin olmayan, yani DVI type a girişi varsa DVI analog to VGA dönüştürücü alabilirsiniz ikisi de analog olduğu için sorun çıkarma ihtimali daha az olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı