Laptopa ikinci HDD takmak

edward norton

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle belirtmek isterim, yıllardır halihazırda kullandığım laptopumun ekranı kırıldığı için ve zaten epey sıkıntılı olduğu için yeni bir ikinci el laptop aldım.
Aldığım laptopun HDD'si bana yeterli gelmediğinden (320GB), eski laptopumun HDD'sini (1TB) de bu yeni laptopa takmak istiyorum. internetten ve buradan incelemelerimle, DVDRW yerine kasa gibi bir aparat yardımıyla takabileceğimi öğrendim.

İkinci olarak takacağım HDD'de bir işletim sistemi yüklüydü, bu bir sıkıntı yaratır mı?
Oturumumun bir parolası vardı, bu bana yeni laptopumda yine bir sıkıntı yaratır mı? Çünkü parolamı hatırlamıyorum.

Hangisini nereye takayım? Bir şey fark eder mi?
Yardımlarınız ve önerileriniz için şimdiden çok teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sabit disk kutuları var, dahili diski USB girişli harici diske çeviriyor. Öyle birşey de düşünebilirsin. Şu anki sistemi bozmadan 1TB diski takıp dosyalarını aldıktan sonra hangisinin rpm değeri yüksekse onu birincil disk olarak kullanmanı öneririm.

Sıkıntı yaratmaz.

O aparatı al. Tak. Kullan

diğer HDD'Yİ formatlamayı unutma kullanmadan önce.

diğer HDD'den kastınız 1TB'lık olansa sıfırlayamam. içinde verilerim var öncelikle onları kurtarmam lazım. bu işe girişmemin bir nedeni de verilerimi almak. daha sonra diğer mesajlarda söylendiği gibi 1TB ana disk yapacağom zaten. sıfırlamaktan kastınız nedir? ne için sıfırlamalıyım?
Sabit disk kutuları var, dahili diski USB girişli harici diske çeviriyor. Öyle birşey de düşünebilirsin. Şu anki sistemi bozmadan 1TB diski takıp dosyalarını aldıktan sonra hangisinin rpm değeri yüksekse onu birincil disk olarak kullanmanı öneririm.
Ana olarak ek olanı kullanmayacaksanız sıkıntı yaratmaz. Özel dosyaları alıp sıfırlarsınız. DVDRW kısmındakiler daha düşük olabiliyor, SATA 2 gibi. Bu yüzden öncelikli, daha çok kullanacağınız, işletim sisteminin yüklü olacağı diski cihazın HDD portuna takın.

işletim sistemi yüklü olduğu için eski HDD'mde onun parolası düşündürüyor. o bir problem yaratmıyor anladığım kadarıyla değil mi?
Ana olarak ek olanı kullanmayacaksanız sıkıntı yaratmaz. Özel dosyaları alıp sıfırlarsınız. DVDRW kısmındakiler daha düşük olabiliyor, SATA 2 gibi. Bu yüzden öncelikli, daha çok kullanacağınız, işletim sisteminin yüklü olacağı diski cihazın HDD portuna takın.

merhabalar, ürün geldi internetten bugün. taktım fakat laptop 2.HDD yi görmüyor, ışık yanıyor açılırken sesi geliyor ama pc görmüyor. napmam gerekiyor? yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleme:
diğer HDD'den kastınız 1TB'lık olansa sıfırlayamam. içinde verilerim var öncelikle onları kurtarmam lazım. bu işe girişmemin bir nedeni de verilerimi almak. daha sonra diğer mesajlarda söylendiği gibi 1TB ana disk yapacağom zaten. sıfırlamaktan kastınız nedir? ne için sıfırlamalıyım?

işletim sistemi yüklü olduğu için eski HDD'mde onun parolası düşündürüyor. o bir problem yaratmıyor anladığım kadarıyla değil mi?

merhabalar, ürün geldi internetten bugün. taktım fakat laptop 2.HDD yi görmüyor, ışık yanıyor açılırken sesi geliyor ama pc görmüyor. napmam gerekiyor? yardımcı olursanız sevinirim.
Taktıktan sonra disk yöneticisinden harf atamak gerekiyor. Denetim masasından giriliyordu disk yöneticisine tam yerini hatırlamıyorum şu an. Oraya girince olayı anlarsın zaten.

Pc açılışta hangi diskten (işletim sistemi olanı) açılacağını BIOS dan seçip kaydedin. RST teknolojisi iki HDD yi tümleşik bir HDD olarak algılamayı sağladığından bir promlem olmaz.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı