Laptopa HDD Takmak

Arminas

Hectopat
Merhabalar. Şu an kullanmakta olduğum laptopta 500 GB SSD var. Bugün önceden kullandığım laptopumun HDD'sini buldum. Çalışıp çalışmadığı hakkında bir bilgim yok maalesef. İçinde işletim sistemi kurulu. Bu HDD'yi şu an kullanmakta olduğum laptopa taksam sorun olur mu? Çünkü takacağım HDD'nin içinde halihazırda işletim sistemi kurulu olduğundan sıkıntı çıkmasından endişeleniyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.

Dostum direk temiz format atın format atarken size işletim sistemi nereye kurulsun diye seçme menüsü gelecek iki diskide biçimlendirdikten sonra SSD'nin içine kurulumu yapın sonrası basit zaten sürücüleri kuracaksınız bu kadar.

Dostum direk temiz format atın format atarken size işletim sistemi nereye kurulsun diye seçme menüsü gelecek iki diskide biçimlendirdikten sonra SSD'nin içine kurulumu yapın sonrası basit zaten sürücüleri kuracaksınız bu kadar.

Ben aynısının bir değişini söyledim hocam.

Taktığın'da ilk işin format atmak olsun yazılımlar Driver'ler uyuşmadığından mavi ekran verir ama bozulmaz direk format atınız.
@Arminas

Teşekkür ederim cevabınız için fakat şu an format atmam mümkün değil. Sanırım aparat alıp harici disk gibi kullanacağım.

Taktığınızda büyük ihtimalle yine de SSD'den boot eder. Sonra disk yönetiminden formatlarsınız HDD'yi ve kullanırsınız. Tek sıkıntı şu laptopta HDD'yi takacak yer var mı?

Taktığınızda büyük ihtimalle yine de SSD'den boot eder. Sonra disk yönetiminden formatlarsınız HDD'yi ve kullanırsınız. Tek sıkıntı şu laptopta HDD'yi takacak yer var mı?

Evet hocam boş HDD yuvası mevcut. Yani format atmadan da halledebilir miyim?
Olabilir dostum. Ayrıca sistemi UEFI yapmanı şiddetle öneriyorum Technopat rehberde var.

Olabilir dostum. Ayrıca sistemi UEFI yapmanı şiddetle öneriyorum Technopat rehberde var.

Sistem UEFI zaten hocam.

Geri
Yukarı