Laptopa ikinci monitör bağlamak performansı etkiler mi?

Yesari

Decapat
Merhabalar, Monster Tulpar T7 v20.3 adlı laptopa sahibim. Aynı çözünürlüklü ama 60 Hz bir monitöre bağlı ve genişleterek kullanıyorum. Oyun oynarken de ya da normal kullanımda da hep genişletilmiş şekilde kullanıyorum. Bunun işlemci ve ekran kartına herhangi bir zararı var mıdır? Performans düşüşü yapar mı?

Modeli bilmeyenler için;
  • RTX 3060.
  • i7 10750H.
  • 16 GB RAM.
  • 144 Hz (laptop ekranı).

Merhabalar, Monster Tulpar T7 v20.3 adlı laptopa sahibim. Aynı çözünürlüklü ama 60 Hz bir monitöre bağlı ve genişleterek kullanıyorum. Oyun oynarken de ya da normal kullanımda da hep genişletilmiş şekilde kullanıyorum. Bunun işlemci ve ekran kartına herhangi bir zararı var mıdır? Performans düşüşü yapar mı?

Modeli bilmeyenler için;
  • RTX 3060.
  • i7 10750H.
  • 16 GB RAM.

1 monitörde oyun diğerinde Discord açıksa etkilemez ama 2'sinde de oyun açıksa 20 FPS kaybı yaşarsın maksimum.

Modeli bilmeyenler için;
  • RTX 3060.
  • i7 10750H.
  • 16 GB RAM.
Intel ayarlarından ana monitörü devre dışı bırakırsanız sıkıntı çıkacağını sanmıyorum.

Aynı şekilde kullanıyorum. VGA kablosu kullanarak eski masaüstü bilgisayarımın Flatron L1753S model eski monitörü bağladım. Gayet güzel çalışıyor. Ana ekran olarak laptopu göstermeyi unutmayın.

1 monitörde oyun diğerinde Discord açıksa etkilemez ama 2'sinde de oyun açıksa 20 FPS kaybı yaşarsın maksimum.
Her iki ekranda ne yaptığınıza bağlı olarak performansı etkiler.
Genelde discord ve spotify açık oluyor.
Aynı şekilde kullanıyorum. VGA kablosu kullanarak eski masaüstü bilgisayarımın Flatron L1753S model eski monitörü bağladım. Gayet güzel çalışıyor. Ana ekran olarak laptopu göstermeyi unutmayın.
Ana ekran olarak normal monitörü kullanıyorum ama fark eder mi ki hangisini ana ekran yapmam ?

Geri
Yukarı