Laptop'a monitör bağlandığında ses nereden alınır?

tyrose

Hectopat
Daha fazla  
Bir Laptop'um var ve monitöre bağlayacağım. Nereden ses alırım? Laptop'a kulaklık bağlasam yine görüntü monitörde olur ve bana ses gelir mi? Ekstra hoparlör alsam nereye bağlamam gerekir?

Monitör'e HDMI ya da DP port üzerinden bağladıysan digital ses taşır. Monitörünüzde hoperlör varsa oradan ses alırsınız ya da Monitör'ün üzerinde ses çıkışı vardır oraya harici hoperlör takabilirsiniz. Bunların haricinde Laptobunuzun Mic Out yazan çıkışından (combo çıkıştır heme digital hem de analog ses çıkışı alabilirsiniz) harici hoperlör ya da kulaklık takabilirsiniz.

Bunların hepsinin ayarlarını da windows ses karştıcı menüsinden ayarlayabilirsiniz.

Hdmi ile bağlarsan istediğin yerden ses alırsın. Vga ile bağlarsan sadece laptoptan ses alırsın. Kendin seçebilirsin nereden ses alacağını. Ben tvye bağlarken sesi de tvden almayı tercih ediyorum.

Bir Laptop'um var ve monitöre bağlayacağım. Nereden ses alırım? Laptop'a kulaklık bağlasam yine görüntü monitörde olur ve bana ses gelir mi? Ekstra hoparlör alsam nereye bağlamam gerekir?

Eğer monitörünüzde dahili hoparlör varsa HDMI ile ses alabilmeniz mümkün.

Yeni konular

Geri
Yukarı