Laptopa monitör bağlanırsa FPS artar mı?

Neden artış olsun ki alt tarafı görüntü alacaksınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bununla ilgili konu açabilirsin. Ama gerçek gibi görünmüyor monitörünün çözünürlüğü daha düşük olabilir veya laptop kendi ekranına elektrik göndermediği için GPU'nun %100 çalışmasını sağlıyor olabilir. Ama verdiğiniz bilgi kesinlikle yanlış ve raporladım.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Patatese soğan katarsak uzaya çıkar mı gibi bir soru olmuş.

Videoda zaten gayet güzel anlatmış arkadaş ve bunlar üst düzey laptop.

Farklı bir şey demedim?

"Az da olsa" kısmı garip bir açıklama olmuş donanıma ve ayarlara göre büyük farklar oluşabilir, harici monitörle alakasız olarak laptopın ekranında oluşan farklar bunlar.
1620591662575.png

Bunun haricinde batarya veya şarjda kullanım arasında da FPS farkı olabilir ama bunlar büyük farklar olmaz.

Son düzenleme:
Yanlış ve yanıltıcı bilgi vermişsiniz, neye dayanarak söylüyorsunuz onu da paylaşın.
RTX kartlar multi monitör desteği sayesinde hdmi çıkşından kendi ekranına verdiğinden daha yüksek fps veriyorlar. Mesela eskiden mobil paylaşımlı kartlar vardı. Onlar vermiyor. Bizzat deneyimledim de yani.

G sync kullanmak da fpsi arttıran bir şey.
Yukardaki videoları da izlemişsindir, ama ingilizcen yeterli değil sanırım. Görüntüyü işlemci işlediği için fps düşüyor, onu da anlatıyor. Hdmi bağladığında görüntüyü direkt ekran kartından alıyorsun.
Kısacası rtx kartlarda bu harici monitördeki fps artışını gözle görebilrisin. Diğer kartlarda garanti veremiyorum.
Yanlış ve yanıltıcı bilgi vermişsiniz, neye dayanarak söylüyorsunuz onu da paylaşın.
Siz neye göre reddediyorsunuz paylaşır mısınız ?
Ben de sizi raporladım, asılsız kaynak ile reddedip burayı işgal ettiğiniz için.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı