Laptopa RAM veya SSD eklenirken batarya soketi çıkarılmalı mıdır?

ArdaSumak

Hectopat
Laptopa SSD takarken kapalı bile olsa kesin soketi çıkarın diyorlar, aynı şey RAM içinde geçerli midir? Ayrıca bu işlem neden yapılır?

Laptopa SSD takarken kapalı bile olsa kesin soketi çıkarın diyorlar, aynı şey RAM içinde geçerli midir? Ayrıca bu işlem neden yapılır?
Çarpılmamak için :). Ayrıca hem parçalara hem de kendinize bir zarar gelmemesi için statik elektriklenmeyi de yok etmeniz gerek. Bu yüzden parça takmadan önce bataryalar çıkarılır ve neredeyse 20 saniye kadar güç tuşuna basılı tutulur. Bu işlemler bilgisayardaki statiklenmeyi yok eder ve daha güvenli ve kontrollü bir çalışma alanı sunar.

Evet sadece RAM değil, bütün parçalar içinde geçerli diye biliyorum.

%100 güvenilir olarak takayım dersen evet çıkarmalısın ve yukarıda yazılanları uygulamalısın. Çıkarmazsan sorun olur mu? %1 ihtimal olur.

Çarpılmamak için :). Ayrıca hem parçalara hem de kendinize bir zarar gelmemesi için statik elektriklenmeyi de yok etmeniz gerek. Bu yüzden parça takmadan önce bataryalar çıkarılır ve neredeyse 20 saniye kadar güç tuşuna basılı tutulur. Bu işlemler bilgisayardaki statiklenmeyi yok eder ve daha güvenli ve kontrollü bir çalışma alanı sunar.

Evet sadece RAM değil, bütün parçalar içinde geçerli diye biliyorum.
Teşekkür ederim yanıtınız için statik elektriklenme olayını bilmiyordum.

2 hafta önce yeni SSD ve RAM taktım hiçbir şey sökmedim direkt açtım taktım kapattım bir sorun olmadı ama yine de önlemini al.

Yeni konular

Geri
Yukarı