Laptopa RAM yükseltmesi yaptıktan sonra açılışta siyah ekran geliyor

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Je m en fiche

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Son düzenleyen: Moderatör:
Yerlerini değiştirebilir misiniz? Bu tarz bir sorun arkadaşımın bilgisayarında da olmuştu. Onda sadece siyah ekranda kalıyor, hiç açılmıyordu. Sorun tam olarak aynı değil ama belki işe yarayabilir.

Şöyle düşün 1 inci siyah ekran ilk RAM belleği okuyor ve başarısız oluyor ardından diğer porttaki RAM'i okuyor ve başarılı oluyor ya RAM bellekler çakışma yapıyor bunun için yer değişikliği yapabilirsin ya da BIOS'u sıfırlayarak tekrar aygıtların sıfırlanmasını ve yeniden anakart tarafından taranmasını sağlayabilirsin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Şimdi deneyeceğim.
Sonuçlaru yazarım.

Şöyle düşün 1 inci siyah ekran ilk RAM belleği okuyor ve başarısız oluyor ardından diğer porttaki RAM'i okuyor ve başarılı oluyor ya RAM bellekler çakışma yapıyor bunun için yer değişikliği yapabilirsin ya da BIOS'u sıfırlayarak tekrar aygıtların sıfırlanmasını ve yeniden anakart tarafından taranmasını sağlayabilirsin.

Yer değiştirince sorun çözüldü fakat BIOS ile garantilemek istiyorum nasıl yapılacağını anlatır mısınız?

Son düzenleme:
Şimdi deneyeceğim.
Sonuçlaru yazarım.

Yer değiştirince sorun çözüldü fakat BIOS ile garantilemek istiyorum nasıl yapılacağını anlatır mısınız?
Bilgisayar ve ekranın ne varsa tüm enerjiyi kes. ardından Bios pilini çıkart 20dk beklet ve tak ardından Bios tamamen sıfırlanıp ilk açılışta tüm parçaları teker teker okuyacaktır.

Bilgisayar ve ekranın ne varsa tüm enerjiyi kes. Ardından BIOS pilini çıkart 20dk beklet ve tak ardından BIOS tamamen sıfırlanıp ilk açılışta tüm parçaları teker teker okuyacaktır.

Laptopu açtığımda BIOS pili görmüyorum kasa olsa ben de biliyorum BIOS sıfırlamayı :D

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı