Laptopa SSD-HDD takma

Yusuf Erens

Decapat
Daha fazla  
500 GB HDD kullanıyorum ve cdrom yerine SSD takmayı düşünüyordum ama her yerden okuduğum kadarıyla eğer HDD yerine SSD takıp cdrom yerine HDD takarsam bilgisayar daha hızlı olur deniyor, peki ben HDD'yi cdroma takıp SSD'yi içine takarsam HDD içindeki Windows'a ne olacak?

Son düzenleme:
500 GB HDD kullanıyorum ve cdrom yerine SSD takmayı düşünüyordum ama her yerden okuduğum kadarıyla eğer HDD yerine SSD takıp cdrom yerine HDD takarsam bilgisayar daha hızlı olur deniyor, peki ben HDD'yi cdroma takıp SSD'yi içine takarsam HDD içindeki Windows'a ne olacak? Windows çalışır mı? Veya SSD'ye Windows'u nasıl atarım?
Siz nereden okudunuz onları hocam 😀 Çalışır hocam sorun olmaz.

Evet dediğinizi yaparsanız Windows çalışmaya devam eder. SSD'ye Windows'u atmak için de çeşitli programlar, yöntemler olsa da ben temiz kurulum yapmanızı öneririm.

Siz nereden okudunuz onları hocam 😀 Çalışır hocam sorun olmaz.
Evet dediğinizi yaparsanız Windows çalışmaya devam eder. SSD'ye Windows'u atmak için de çeşitli programlar, yöntemler olsa da ben temiz kurulum yapmanızı öneririm.
Peki CDROM'a içinde windows olan hddyi takınca windows açılır mı ? Yoksa laptopun içindeki ssdye mi atmalıyım ?

İçindeki diski klonlayıp taktığınız SSD'ye kopyalayın
Zira HDD yerdeğişimde dahada yavaşlayacaktır.
Hız olarak hiçbir anlamı olmaz.

Geri
Yukarı