HP Laptopa SSD takma

Yusuf Erens

Decapat
Daha fazla  
1.Soru =Laptopun içinde HDD var ve ben disk yerine +SSD takmak istiyorum. Sizce HDD yerine SSD koysam ve disk yerine HDD taksam daha verim alır mıyım?
2.Soru =Disk yerine Takılacak SSD veya HDD için farklı Caddy mi lazım yoksa HDD'de SSD'de aynı Caddy'e uyar mı?
3.Soru =Disk yerine takacağım Caddy için sığıp sığmayacağını veya SATA mı IDE mı olduğunu nasıl anlarım?

Tüm sorulara cevap verebilirseniz çok iyi olur, şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
HDD'nizden feragat etmeden veyahut Caddy kullanmadan da bu işlemi yapabilirsiniz. 3 sene önce almış olduğumuz HP 15-bs107nt model numaralı dizüstü bilgisayarım da fabrika çıkışı olarak sadece 1TB 5400 RPM HDD mevcuttu, daha sonradan HDD'ye dokunmadan 240 GB SSD ekledim.

HP'nin son yıllarda çıkarmış olduğu dizüstü bilgisayarlarda 1 adet M2 Sata slotu oluyor SSD'ler için. Böylelikle HDD'yi de kullanmaya devam ederek SSD ekleyebiliyorsunuz. (genellikle NVMe desteklemeyen SSDler'i destekliyor bu slot.) "HP -model numaranız- User Manual" şeklinde aratırsanız bulduğunuz .pdf'ten anakartınızda slot mevcut mu yok mu öğrenebilirsiniz. Eğer bilginiz varsa içini açıp kendiniz bakın, ya da anakartın fotoğrafını atın biz bakıp söyleyelim.

Yeni konular

Geri
Yukarı