Laptopa SSD takmak

Namet

Decapat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba arkadaşlar laptopumda sadece M.2 SSD bulunuyor. Ben ekstra olarak bir SSD takmak istiyorum. Bunun için SSD veya hard disk kızağı denilen şeyden almam lazım mı? Yoksa laptopun içerisinde oluyor mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
HDD kızağı, CD-ROM bulunan bilgisayarlar içindir. Eğer varsa, satın alıp CD-ROM yerine SATA SSD takabilirsiniz.
Eğer sadece M.2 SSD varsa, muhtemelen SATA portu yoktur bilgisayarınızda. Modelini öğrenebilirsek daha net sonuca varabiliriz.

@SKNET
Her dizüstü bilgisayarda SATA girişi yoktur, yanlış bilgilendirme vermeyin.

HDD kızağı, CD-ROM bulunan bilgisayarlar içindir. Eğer varsa, satın alıp CD-ROM yerine SATA SSD takabilirsiniz.
Eğer sadece M.2 SSD varsa, muhtemelen SATA portu yoktur bilgisayarınızda. Modelini öğrenebilirsek daha net sonuca varabiliriz.

@SKNET

Haklısınız, ben daha çok "HDD kızağı almak zorunlu değil" gibi düşünmüştüm ve SATA portu olmama ihtimali aklıma gelmemişti cevaplarken.

Cihazın dokümantasyonundan veya YouTube'da videolardan öğrenebilirsiniz. Örneğin benim cihazımda tek M.2 yuvası var. Yükseltme yapmak için önce onu sökmeniz gerekebilir ki sanırım bu tekrar Windows kurmayı da gerektirecek. Biraz bilginiz varsa arka kapağı çıkarıp da bakabilirsiniz ama tecrübesizseniz denemeyin.

@SKNET
Modeli: HP Pavilion 15-EC2024NT 434L9EA
Cihazın dokümantasyonundan veya YouTube'da videolardan öğrenebilirsiniz. Örneğin benim cihazımda tek M.2 yuvası var. Yükseltme yapmak için önce onu sökmeniz gerekebilir ki sanırım bu tekrar Windows kurmayı da gerektirecek. Biraz bilginiz varsa arka kapağı çıkarıp da bakabilirsiniz ama tecrübesizseniz denemeyin.
Daha önce hiç laptop kullanmadığımdan deneyimim çok yok.

Windows aramaya "HP Support Assistant" yazıp aratın. Alt kısımda WhatsApp destek hattı butonu var. WhatsApp'ta ürün özellikleri hakkında bilgi veriyorlar. Anlamadığım şekilde sitelerinde hiçbir bilgi yok ben de destek hattından öğrenmiştim.

Geri
Yukarı