Laptopa SSD ve DVD okuyucu yerine HDD takmak

herrera

Centipat
Elimde iki adet laptop bilgisayarım var. Bu iki bilgisayara da HDD yerine SSD takmak ve SSD ile değiştirdiğim HDD'leri DVD okuyucusunun yerine takmak istiyorum. Bilgisayar modelleri şunlar;
ASUS K55VD.

ASUS FX550V (12 GB RAM)

Bu iki bilgisayar için uyumlu SSD ve DVD yerine HDD takmak için aparatlara ihtiyacım var. Daha doğrusu kaç GB SSD sizce uygun olur ve HDD kartını kullanmak için gerekli aparatların hangisi uyumlu olur? ASUS FX550V oyun oynamak ve büyük programlar (AutoCAD vs.) kullanmak için gerekli. Diğeri ise daha çok basit PDF programları, film izleme vs. gibi durumlar için kullanılacak.

İkinci öneri beklentim ise ASUS FX550V'de için RAM artırmama gerek var mı? Eğer varsa bu bilgisayar için ne kadar RAM arttırmalıyım ve hangi marka, model vs kullanmalıyım. Şu anda 4+8 GB RAM var ve sadece tek bir RAM slotu var. Diğer RAM lehimli dediğimiz yapıda. Tavsiyelerinizi bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı