Çözüldü Laptopa su döküldü

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

cluster

Hectopat
Daha fazla  
Pet şişeyi tam çöpe atacakken elimden kaydı ve 5-6 damla falan laptopun boşluk, Ö, ve touchpad kısımlarına döküldü. Döküldüğü anda sildim, ama az önce kağıt ile tuşların altına baktığımda boşluk tuşunun altında az su vardı. Laptopta baktığımda tuşlar normal çalışıyordu. Yine de ben laptopu ters çevirdim. Sizce bir şey olur mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Kasayı söküp pili çıkarın. Ankarta su kaçmış olabilir. Anakarta zarar vermeyecek şekilde kurutma işlemi yapın.

Klavye çevresini pirince yatırmak faydalı olabilir.
Kasayı söküp pili çıkarın. Ankarta su kaçmış olabilir. Anakarta zarar vermeyecek şekilde kurutma işlemi yapın.

Çözüm

Hocam kasayı çıkartsam da pilin nerede olduğunu bilmiyorum, ondan oraya hiç dokunmadım. Bir de anakarta zarar vermeden nasıl kurutma işlemi yapabilirim?

Hocam kasayı çıkartsam da pilin nerede olduğunu bilmiyorum, ondan oraya hiç dokunmadım. Bir de anakarta zarar vermeden nasıl kurutma işlemi yapabilirim?

Kurutma makinesinin düşük ayarında oraya ısı verebilirsin. Ya da gözlük temizleme bezi gibi hassas bir mendille dikkatlice silersin.

Anakartın içinde pil sekmesini çok kolayca görebilirsiniz. Eğer bu işlerden anlamıyorsanız YouTube üzerinden nasıl yapıldığını öğrenebilirsiniz.

Kurutma makinesinin düşük ayarında oraya ısı verebilirsin. Ya da gözlük temizleme bezi gibi hassas bir mendille dikkatlice silersin.

Anakartın içinde pil sekmesini çok kolayca görebilirsiniz. Eğer bu işlerden anlamıyorsanız YouTube üzerinden nasıl yapıldığını öğrenebilirsiniz.
Hocam laptop ters dönük şekilde soğutucusunu taktım. Gece boyunca açık kalacak, pilini ise çıkarmadım, yanlış bir şey yaparım diye. Sizce bir sorun olur mu?

Hocam laptop ters dönük şekilde soğutucusunu taktım. Gece boyunca açık kalacak, pilini ise çıkarmadım, yanlış bir şey yaparım diye. Sizce bir sorun olur mu?

Bence pili çıkartabiliyorsanız çıkarın. Kısa devre yapabilir.

Zamanında ben de kahve dökmüştüm. Pili çıkartıp sıcak yaz sıcağında dışarıda bekletmiştim. Ertesi gün olduğu gibi kullanamaya devam etmiştim.

Geri
Yukarı