Laptopa su döküldü

ardacn60

Hectopat
Arkadaşlar HP Victus laptopa sahibim. Elimde şişeyle su içerken yanlışlıkla şişeyi devirdim. Fazla olmasa böyle kabaca 1,5 yemek kaşığı kadar belki daha az su döküldü laptopa. Wasd, CTRL, Shift, Caps Lock vs. bu tarafına döküldü. Hemen suları silip laptopu 15dk falan ters şekilde koydum. Şu an laptoptan yazıyorum tuşlarda ve LED'lerde bir problem yok gibi fakat ileride bir problem çıkar mı? Yarına kadar ters mi bekletsem acaba? Yorumlarınızı bekliyorum malum fiyatlar ortada biraz panik oluyor insan böyle durumlarda.

Güneş ışını görmeyecek bir yerde 1 gün muhafaza edin, ayrıca arka kısmı açık kalsın.

Şimdi bi şey olmadıysa sıkıntı yoktur su döükülrse önemli yere problem direkt ortaya çıkıyor zaten. Laptopu ters tut yarına kadar sıkıntı olmaz.

Önemli bi yere su gelseydi zaten saniyesinde olurdu etkisi. Şu an aklıma gelebilen tek sıkıntı suyun kuruyup leke yapması o da sıkıntı olmaz.

Vallahi hocalarım klavyeyi ayıptır söylemesi vakumladım yani şu an bir damla su yok gibi klavyede. Düzgün çalışıyor, oyunda yarım kaldı zaten. Devam şimdilik bir şey olmadıysa daha da olmaz herhalde ya.

İyice kapalıyken kuramasını beklemek daha iyi olacaktır hocam.

Hocam ilk başta bir şey olmaz fakat farkında değilsindir 1 damla gider aradan kaçar ve anakarta ulaşırsa ve hele hele toksitlenme yaparsa tepkimeye girerse yeni laptopun hayırlı olsun derim.

Arkadaşlar HP Victus laptopa sahibim. Elimde şişeyle su içerken yanlışlıkla şişeyi devirdim. Fazla olmasa böyle kabaca 1,5 yemek kaşığı kadar belki daha az su döküldü laptopa. Wasd, CTRL, Shift, Caps Lock vs. bu tarafına döküldü. Hemen suları silip laptopu 15dk falan ters şekilde koydum. Şu an laptoptan yazıyorum tuşlarda ve LED'lerde bir problem yok gibi fakat ileride bir problem çıkar mı? Yarına kadar ters mi bekletsem acaba? Yorumlarınızı bekliyorum malum fiyatlar ortada biraz panik oluyor insan böyle durumlarda.

Bu tarz durumlarda direkt müdahale etmekte yarar var. Anakart üzerinde kurumasını bırakmak yanlış bir işlemdir. İleride toksitlenme gibi sorunlar ortaya çıkarabilir. En iyi ihtimalle klavye değişimi yapılır. Ama herhangi devre elamanı zarar görürse tamir masrafları gibi işlemler biraz can sıkar. Bakmakta yarar var.

Geri
Yukarı