Laptopa uydu alıcı bağlayıp uydu yayını izlenebilir mi?

kingovski

Femtopat
Daha fazla  
USB portu olan Ethernet router'ların USB portuna hem dosya paylaşım için USB bellek bağlanabilmesi hem de USB kablosu ile internet iletebilmesi durumu var.

Uydu alıcıları üzerinde bulunan USB portu da hem flash disk bağlanıp video görüntülemek hem de gelen uydu yayınını output olarak dışa iletmek için kullanılabilir mi?

Bir ara uydu alıcısına USB portundan enerji alıp av portundan ses alacak şekilde USB hoparlör bağlamayı düşündüm kaç tane satıcıya sormuştum USB porttan enerji alınabilip alınamayacağı konusunu hiçbiri cevap verememişti USB portunun hangi amaçlarla kullanılabildiği ile ilgili...

Video capture adaptör adıyla satılan ürünler var laptopların USB girişlerini inputa çeviren uydu alıcısını buna bağlayıp görüntüyü laptop üzerinden izleyebilir miyiz? Bildiğiniz gibi HDMI ve VGA portları yalnızca output görevi görüyor dizüstü bilgisayarlarda şimdiye değin asla görüntü input olamayacağını düşünüyordum bu video capture ürününü tesadüfen gördüm...

Dosya Ekleri

• easy-to-cap-usb20-audio-s-video-capture-goruntu-yakalama__0519488500763247.jpg
    easy-to-cap-usb20-audio-s-video-capture-goruntu-yakalama__0519488500763247.jpg
    46 KB · Görüntüleme: 191
  • video-capture-usb-to-hdmi-cevirici-donusturucu-adaptor__0823192969789040.jpg
    video-capture-usb-to-hdmi-cevirici-donusturucu-adaptor__0823192969789040.jpg
    20,2 KB · Görüntüleme: 171
  • video-capture-usb-to-hdmi-cevirici-donusturucu-adaptor__1039588958433372.jpg
    video-capture-usb-to-hdmi-cevirici-donusturucu-adaptor__1039588958433372.jpg
    32,3 KB · Görüntüleme: 155
Son düzenleyen: Moderatör:
Olmaz hocam. Uydu cihazlarında bulunanlar çıkış için. USB portları ise Medya, Wifi anten, yazılım için kullanılır. Capture Card ise görüntüyü başka bir cihaza aktarır.

Uydu cihazlarında bulunanlar çıkış için.

Zaten çıkış olması gerekmiyor mu hocam uydu alıcı çıkış verecek laptop alıcı konumunda olup ekrana yansıtacak...

Şu yapılamaz mı uydu alıcısının HDMI çıkışını adaptör ile laptopun USB portuna bağlamak?
Pek çok ürün ile kullanılabildiği resmedilmiş ürünün DVD oynatıcı playstation telefon vesaire gibi cihazların laptopa bağlandığını çizmişler.

Olmaz hocam. Dediğiniz cihazlarda bir giriş birimi ve çıkış birimi var. Mesela, DVD üzerinden uyduyu HDMI IN girişine takıp DVD kapalı olduğu sürece izleyebilirsiniz. Fakat PC ile böyle olmaz. Sizdeki sadece çıkış birimi.

Olmaz hocam. Dediğiniz cihazlarda bir giriş birimi ve çıkış birimi var. Mesela, DVD üzerinden uyduyu HDMI IN girişine takıp DVD kapalı olduğu sürece izleyebilirsiniz. Fakat PC ile böyle olmaz. Sizdeki sadece çıkış birimi.
Hocam bu video capture denilen adaptörün çıkışı HDMI değil USB arayüzüne sahip cihazları USB girişlerine bağlıyor inceleme fırsatınız oldu mu bilmiyorum ama bana da ilk gördüğümde bu adaptör tuhaf geldi.

Değil hocam. Olanları da var. Çalışma mantığını ben de tam olarak bilmiyorum.

USB portu kayıt özelliğini kullanabilmek için.
hocam kayıt edebilen bir cihaz aynı zamanda görüntüleme de yapabilir diye düşünüyorum. n11'de ürünü satan satıcılara sordum kimisi bu şekilde kullanamazsınız dedi kimisi de kullanabilirsiniz bu şekilde sorun yaşamazsınız diyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı