Wi-Fi çanaksız uydu alıcı önerisi

Jasoelys

Picopat
Makaleler
15
Çanaksız uydu alıcısı almak istiyorum sırf çanak ile uğraşmamak için, en ufak rüzgar ve yağmurda kanallar çekmiyor maalesef. Çekim ve görüntü kalitesi açısından iyi olan, Wi-Fi, YouTube vs içeren Suny TV uyumlu bir uydu alıcısı önerisi yaparsanız çok sevinirim. TV biraz eski o yüzden uyumlu ve herhangi bir sorun çıkarsın istemiyorum.

Yayını nereden sağlayacaksınız?

İnternet veya kablosuz bir bağlantı ile alacak.

TV konusu şöyle: Eğer kullanılan TV Full HD desteğine sahip değil yani HD ready ise, Full HD kanallarda sıkıntı yapacaktır.

TV eski olması önemli değil ama Full HD desteği önemli.
Marka olarak birçok seçenek mevcut ama bazıları Wi-Fi antenini ayrı satıyor ki anten fiyatı neredeyse uydu alıcı ile aynı gibi.

Sanırım bu ürün kutu içeriğinde anten bulunduruyor. Next kalite bozduğu için tavsiye edemeyeceğim. Eski uydu alıcıları iyiydi ama yeni nesiller sıkıntılı oluyor.

Son düzenleme:
@391065 Full HD LED TV olarak geçiyor. Trendyol üzerinden çanaksız uydu alıcılarına baktığımda sunplus, Next nextstarın uydu alıcıları mevcut. Bunların kurulumları ve çanaksız özelliği tam olarak nasıl oluyor pek bilgim yok. Ya da sizce hangi uydu alıcısını almalıyım? İnternet veya kablosuz bağlantı dediğiniz şey tam olarak nasıl sağlanıyor? FREE IPTV üzerinden bunu sağlayacağız.

@391065 Full HD LED TV olarak geçiyor. Trendyol üzerinden çanaksız uydu alıcılarına baktığımda sunplus, Next nextstarın uydu alıcıları mevcut. Bunların kurulumları ve çanaksız özelliği tam olarak nasıl oluyor pek bilgim yok. Ya da sizce hangi uydu alıcısını almalıyım? İnternet veya kablosuz bağlantı dediğiniz şey tam olarak nasıl sağlanıyor?
Herhangi bir IPTV sağlayıcısından abonelik alarak internet üzerinden seyredebilirsiniz. Ya da browser desteği olan bir cihaz alıp yayınlarını internet sitesinden ücretsiz olarak sunan kanalları izleyebilirsiniz.

@391065 Full HD LED TV olarak geçiyor. Trendyol üzerinden çanaksız uydu alıcılarına baktığımda sunplus, Next nextstarın uydu alıcıları mevcut. Bunların kurulumları ve çanaksız özelliği tam olarak nasıl oluyor pek bilgim yok. Ya da sizce hangi uydu alıcısını almalıyım? İnternet veya kablosuz bağlantı dediğiniz şey tam olarak nasıl sağlanıyor?

Çanaksız uydu alıcı demek ev internetinden Wi-Fi kanalı ile yayın alırsınız. Kurulum ve işleme alma zor değil. Herhangi bir yayın bağlantısı oluşabilir.

Markaların kalite ve performansları modele göre değişebiliyor. Ben şimdi şunu alın derim ama o model ve marka size gelen dandik çıkar.

TV Full HD ise sorun yok. Anteni pakete dahil modellere bakın.

@391065 IPTV üzerinden abonelik olsa bile görüntü kalitesinin iyi olmayacağını ve sorunlar çıkacağını aynı şekilde internet ile bağlanıldığında bile görüntünün veya her kanalın sağlıklı çalışmayacağını belirtiyorlar. Yani her hâlükârda çanağa muhtacım yine. @Takeshi Kovacs

@391065 IPTV üzerinden abonelik olsa bile görüntü kalitesinin iyi olmayacağını ve sorunlar çıkacağını aynı şekilde internet ile bağlanıldığında bile görüntünün veya her kanalın sağlıklı çalışmayacağını belirtiyorlar. Yani her hâlükârda çanağa muhtacım yine. @Takeshi Kovacs
IPTV'lerin %99'u RAW yayın vermediği için dediğin durum mevcut. Benim abone olduğum IPTV'de RAW yayınlar var, 1080i 25 FPS yayın veriyorlar. Cihazda da deinterlacing desteği olduğu için ulusal kanalları 1080p 50 FPS izleyebiliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:

Aynen öyle. Çok kaliteli hizmet sunacak markaların çoğu ülkemizde ya yok veya ağır maliyet ile satılıyor.

Benim aldığım marka ve model bile tatminkar değil hatta yayın kaydı bile düzgün oluşturulamıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı