Laptopa vakumlu soğutucu alınır mı?

Burak1881

Hectopat
RAM
8
Ekran kartı
3060
İşlemci
i5 12500h
Arkadaşlar yaz aylarının gelmesiyle laptop kullanıcılarının başı belada. Bana önerebileceğiniz kendinizin kullandığı ve uzun kullanımlarda etkisini kaybetmeyen bir laptop soğutucu öneriniz var mı? Vakumlu soğutucular çıkmış onlar, padlere göre daha performanslı ama bana zarar veriyormuş gibi geliyor içime sinmedi fikriniz neler? Ve ekstra olarak da laptopun adaptörü el değmeyecek kadar ısınıyor normal mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar yaz aylarının gelmesiyle laptop kullanıcılarının başı belada. Bana önerebileceğiniz kendinizin kullandığı ve uzun kullanımlarda etkisini kaybetmeyen bir laptop soğutucu öneriniz var mı? Vakumlu soğutucular çıkmış onlar, padlere göre daha performanslı ama bana zarar veriyormuş gibi geliyor içime sinmedi fikriniz neler? Ve ekstra olarak da laptopun adaptörü el değmeyecek kadar ısınıyor normal mi?
Vakumlu soğutucu sisteme bir süre sonra zarar verir. Alacaksanız standlı alın.
Temizlik + Termal Macun yenilemesi >

Adaptörün ısınması da normal cihazın kendini normale göre daha iyi soğutamaması da. Odamda ısıyı ölçen sensörler var. Odanın içindeki hava kışın 21 derecelerdeyken şu an 29 derecelerde geziyor. Cihazın kendini soğutmak için aldığı hava da buna paralel sıcaklaşıyor normal olarak. O yüzden vakum işlerine falan girmeyin bence. Çok bir faydası olmamakla birlikte vicdanınızı rahat ettirmek için metal ızgarası olan kaliteli bir soğutucu 1-2 derece fark edebilir. Bende etmiyor bu arada.

Yeni konular

Geri
Yukarı