Laptopa vakumlu soğutucu takılmalı mı?

sasua42

Hectopat
Daha fazla  
Asus X550VX model bir laptopum var. Bilgisayarda oyun oynarken 15 dakika içinde ekran kartı sıcaklığı 85'i görüyor 4 5 saat aralıksız oyun oynadığımda 90 91 dereceyi görüyorum ve bazen laptop kendi kendine kapatıyor. Bayram sonrası termal macun yeniletmeyi düşünüyorum. Uygun bir laptop soğutucusu da yardımcı olur diye düşündüm. Soğutucu için maksimum 80-85 lira ayırabilirim bir iki videoda vakumlu sogutucuların 10 derece kadar soğuttuğunu gördüm ama laptopun fanını bozma riski var mıdır? (Fanım gayet iyi çalışıyor ama tek fan olduğunu için yetersiz bozulmasını istemem). Bilgisi olan lütfen yardım etsin vakumlu soğutucu mu normal soğutucu mu almalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Önce termal macun ve fan temizliği yap eğer bunlara rağmen sıcaklıklar 80 derecenin altına düşmesse (yük altında) soğutucu düşünebilirsin.Vakumlu soğutucuyu en son çare olarak kullan bence.

Önce termal macun ve fan temizliği yap eğer bunlara rağmen sıcaklıklar 80 derecenin altına düşmesse (yük altında) soğutucu düşünebilirsin.Vakumlu soğutucuyu en son çare olarak kullan bence.
Aklımdaki plan da o şekilde. Bir şey daha isim fark etmeksizin bir oyunu açıyorum ilk yarım saat 60 fps sabit oynarken yarım saat sonrası fps 35 lere kadar düşüyor sıcaklıktan olabilir mi?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı