Laptopa Windows kurulmuyor

yunus1337

Femtopat
Yanlışlıkla diski silince Windows 10 gitti ve bilgisayar FreeDOS oldu. Ardından içinde Windows 11 olan format flashı takıp ve boot edecektim. Fakat flash bellek boot menüde gözükmedi. Sonra Ubuntu yükledim belki düzelir diye düşündüm. Ubuntu'yu kurduktan sonra tekrar başka bir ISO dosyası ile flashı taktım fakat sonuç aynı. Windows 7,8.1, 10, 11 hepsini denedim flash belleğim boot menüde gözükmüyor. Belki SSD ext4 dosya sistemi olduğu için olmuyordur deyip diski NTFS yaptım. O da olmadı. Şu anda bilgisayarda işletim sistemi yok sadece Ubuntu kurabiliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
USB cihazı FAT32 olarak biçimlendirmeyi deneyin.

Yanlışlıkla diski silince Windows 10 gitti ve bilgisayar FreeDOS oldu. Ardından içinde Windows 11 olan format flashı takıp ve boot edecektim. Fakat flash bellek boot menüde gözükmedi. Sonra Ubuntu yükledim belki düzelir diye düşündüm. Ubuntu'yu kurduktan sonra tekrar başka bir ISO dosyası ile flashı taktım fakat sonuç aynı. Windows 7,8.1, 10, 11 hepsini denedim flash belleğim boot menüde gözükmüyor. Belki SSD ext4 dosya sistemi olduğu için olmuyordur deyip diski NTFS yaptım. O da olmadı. Şu anda bilgisayarda işletim sistemi yok sadece Ubuntu kurabiliyorum.

@ReisenUdongeinInaba bilgisayarda bulunan Windows 7 64x iso'sunu yazdırdım ve sonuç aynı. Flash içeriğinde bir sıkıntı yok ama boot menüde gözükmüyor.

Flash belleğin markası ne acaba?
SanDisk.

Flash'ı başka bir Usb portuna takınca gözüktü bi sefer de Boot Fail yazıyor.

Dosya Ekleri

• IMG_20221106_115540_182.jpg
    IMG_20221106_115540_182.jpg
    149,4 KB · Görüntüleme: 10
@ReisenUdongeinInaba bilgisayarda bulunan Windows 7 64X ISO'sunu yazdırdım ve sonuç aynı. Flash içeriğinde bir sıkıntı yok ama boot menüde gözükmüyor.

SanDisk.

Flash'ı başka bir USB portuna takınca gözüktü bir sefer de boot fail yazıyor.

SanDisk olduğunu tahmin etmiştim zaten. SanDisk USB'lerde cihazın boot etmesi için BIOS'tan "Fast boot" veya diğer adıyla "Fast BIOS" ayarını kapatmalısınız. O ayarı "disabled" konumuna getirin ayarları kaydedin çıkın ve boot menüye bakın USB'yi görecektir.

@ReisenUdongeinInaba bilgisayarda bulunan Windows 7 64X ISO'sunu yazdırdım ve sonuç aynı. Flash içeriğinde bir sıkıntı yok ama boot menüde gözükmüyor.

SanDisk.

Flash'ı başka bir USB portuna takınca gözüktü bir sefer de boot fail yazıyor.

Olumlu veya olumsuz bir sonuç alabildiniz mi hocam?

Son düzenleme:
Her yolu denedim tekrardan Windows 11 yazdırdım hiç birisi çözüm olmadı.

SanDisk olduğunu tahmin etmiştim zaten. SanDisk USB'lerde cihazın boot etmesi için BIOS'tan "Fast boot" veya diğer adıyla "Fast BIOS" ayarını kapatmalısınız. O ayarı "disabled" konumuna getirin ayarları kaydedin çıkın ve boot menüye bakın USB'yi görecektir.

Olumlu veya olumsuz bir sonuç alabildiniz mi hocam?
BIOS'da Fast Boot diye bir seçenek yok maalesef.

Şuanda Ubuntu bile kurulmuyor. Sanırım SSD'de bir problem var.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı