Çözüldü Laptopa yeni SSD takınca Windows 11 lisansı gider mi?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

cenkkk

Megapat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Intel Core 2 Quad Q6600 | AMD RX 6800 XT | 2 GB RAM| 250 GB Hitachi HDD|
Arkadaşlar bu durumu hiç tecrübe etmedim, Windows 11 yüklü yeni bir laptop aldım ancak SSD alanı yetersiz olduğundan Kioxia G2 1 TB M.2 NVMe SSD takmayı düşünüyorum, yeni laptoplarda lisans durumu nasıl oluyor, BIOS'a mı gömülü? Yeni disk alınca USB ile Windows 11 yüklersem eski lisans kullanılabilir mi?

Çözüm
@cenkkk OEM key mevcut, yani lisans anakarta gomulu. Windows kurulumu yaptiktan sonra internete baglandiginizda Windows etkinlesecektir.

Kurulum esnasinda hangi edisyonun lisansi mevcutsa otomatik olarak o edisyon kurulacak.
Arkadaşlar bu durumu hiç tecrübe etmedim, Windows 11 yüklü yeni bir laptop aldım ancak SSD alanı yetersiz olduğundan Kioxia G2 1 TB M.2 NVMe SSD takmayı düşünüyorum, yeni laptoplarda lisans durumu nasıl oluyor, BIOS'a mı gömülü? Yeni disk alınca USB ile Windows 11 yüklersem eski lisans kullanılabilir mi?

BIOS'a gömülü olur. Siz Windows 11'in hangi sürümünü kullanıyorsanız Home Pro gibi. O sürümü kurarsan otomatik etkinleşir.

Benim SSD bozulduğunda değiştirdiler ve Windows kurunca otomatik geldi lisansım kendi kendine. Hesap olayı var sanırsam.

Hayır gitmez, anakart değiştiğinde gidiyor genelde biosa gömülü olduğu için. Laptopunuzdaki sürüm single language sürümüdür büyük ihtimal. Aynı sürümü yüklerseniz sıkıntısız kullanabilirsiniz.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2023-08-08 194631.png
    Ekran görüntüsü 2023-08-08 194631.png
    21 KB · Görüntüleme: 22
Son düzenleme:
@cenkkk OEM key mevcut, yani lisans anakarta gomulu. Windows kurulumu yaptiktan sonra internete baglandiginizda Windows etkinlesecektir.

Kurulum esnasinda hangi edisyonun lisansi mevcutsa otomatik olarak o edisyon kurulacak.

Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı