Laptopıma su döküldü

HABAR

Kilopat
Makaleler
18
Daha fazla  
Merhaba, laptopıma az miktarda su döküldü, az miktar da ne kadar az bu derseniz de; bir tatlı kaşığı kadar şeklinde tarif edebilirim.

Hemen cihazımı kapattım, elektrikle bağlantılı tüm kabloların bağlantısını kestikten sonra laptopu ters çevirip peçeteyle güzelce kuruladım, su klavye bölümünün olduğu yere dökülmüştü, tuşların arası suyla parlıyordu, 5-6 tuş ıslandı yaklaşık olarak. Tabii kurularken aralara peçete sokuşturmayı da ihmal etmedim. Klavyenin tuşlarının arasından beyaz beyaz görünüyorlar şu anda. Bir süre sonra bilgisayarı açtım ve 1.5 saattir film izliyorum. Bir terslik görünmüyor, birkaç yeri okuduğumda da yaptığım şeylerle benzer öneriler vardı, saç kurutma makinesi vb. aletler kullanılırsa suyun iyice içeri yayılacağı söylenmiş. Endişelenmem gereken bir şey var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, laptopıma az miktarda su döküldü, az miktar da ne kadar az bu derseniz de; bir tatlı kaşığı kadar şeklinde tarif edebilirim.

Hemen cihazımı kapattım, elektrikle bağlantılı tüm kabloların bağlantısını kestikten sonra laptopu ters çevirip peçeteyle güzelce kuruladım, su klavye bölümünün olduğu yere dökülmüştü, tuşların arası suyla parlıyordu, 5-6 tuş ıslandı yaklaşık olarak. Tabii kurularken aralara peçete sokuşturmayı da ihmal etmedim. Klavyenin tuşlarının arasından beyaz beyaz görünüyorlar şu anda. Bir süre sonra bilgisayarı açtım ve 1.5 saattir film izliyorum. Bir terslik görünmüyor, birkaç yeri okuduğumda da yaptığım şeylerle benzer öneriler vardı, saç kurutma makinesi vb. aletler kullanılırsa suyun iyice içeri yayılacağı söylenmiş. Endişelenmem gereken bir şey var mı?

Bir ekran kartı ve işlemci testi yapın bu sayede su içeride ise kurutursunuz.

Hayır fazla dökülmemiş ve kalvyeniz sorunsuz çalışıyorsa endişelenmeye gerek yok.
Hayır fazla dökülmemiş ve kalvyeniz sorunsuz çalışıyorsa endişelenmeye gerek yok.
Eğer mutlaka birşey yapmalımıyım diyorsanız laptopunuzu zaman kaybetmeden bulabildiğiniz maksimum seviyede pirince yatırın

Sana şöyle söyleyeyim. 4 yıl önce bilgisayarıma (laptop) su döküldü. -Tabi o zaman biraz bilinçsizdim- hiçbir şey yapmadım ne kapattım ne de şarjdan çektim. Sadece birkaç dakika boyunca "Yapışkan tuşlar" açıldı. O günden bu yana hala sağlam hiçbir parçası değişmedi. Sadece çok nadiren VGA girişinden elektrik çarpıyor.

Hocam benimkine sizinkinin 2 veya 3 katı döküldü çalışır durumdayken klavyenin arlarından su içeri girdi birazını temizleyebildim daha sonra laptoptan sesler gelmeye başladı bu 2 gün boyu sürdü sonra galiba ısınmasından dolayı kurudu.

Yeni konular

Geri
Yukarı