Laptop'ın bozulan adaptörü yerine başka model bir adaptör kullanmak

SEFABRUZZI

Hectopat
Yer
Samsun
Daha fazla  
Arkadaşlar laptop'ımın adaptörü bozuldu.
(19V 3.42A Output - 19V 2.1A Input)

Eski bir adaptör kullanıyorum şu an.
(19V 2.1A Output - 19V 1.2A Input)

Hiç ısınma veya performansta düşüş yaşanmadı. Yani ısınıyor ama eskisinden farklı değil.

Son düzenleyen: Moderatör:
(19v 3.42a output - 19v 2.1a ınput)

(19v 2.1a output - 19v 1.2a ınput)

Hiç ısınma veya performansta düşüş yaşanmadı. Yani ısınıyor ama eskisinden farklı değil.

Hiçbir sorun olmaz. Şahsen kardeşimin laptopı 2.elden alındı fakat yanında gelen adaptör Çin malı ve kalitesizdi. Bende aynu gücü veren bir adaptör aldım. 2 aydır sorunsuz çalışıyor.

(19v 3.42a output - 19v 2.1a ınput)

(19v 2.1a output - 19v 1.2a ınput)

İşlemciye fazla yüklenirsen amper yetersizliğinden dolayı kapanı. Aynı değerlerde adaptör kullanmanı tavsiye ederim.

CPU ve GPU aynı anda yüke girerse (ağır bir oyun oynamak olabilir) sistem kapanabilir veya ciddi FPS drop olabilir. Eski adaptör 19*3,42 ~ 65W çıkış gücüne sahipmiş. Mümkünse 65W veya üzeri güce sahip adaptör bulun. Şimdiki 40W adaptörün yetersiz geleceği durumlar kesinlikle olacaktır. Kendisi muhtemelen U sınıf veya Celeron işlemcili bir bilgisayara ait.

CPU ve GPU aynı anda yüke girerse (ağır bir oyun oynamak olabilir) sistem kapanabilir veya ciddi FPS drop olabilir. Eski adaptör 19*3,42 ~ 65W çıkış gücüne sahipmiş. Mümkünse 65W veya üzeri güce sahip adaptör bulun. Şimdiki 40W adaptörün yetersiz geleceği durumlar kesinlikle olacaktır. Kendisi muhtemelen U sınıf veya Celeron işlemcili bir bilgisayara ait.
FPS'de bir gram değişiklik yaşanmadı ama saçma olabilir cahilliğime verin, ben monitör kullanıyorum hani belki laptopın ekrana vereceği güç azalıyor falan?
FPS'de bir gram değişiklik yaşanmadı ama saçma olabilir cahilliğime verin, ben monitör kullanıyorum hani belki laptopın ekrana vereceği güç azalıyor falan?
Demek istediğim ekran için güç kullanmıyor ve böyle 19*3.42'ye ihtiyacı olur mu?

Demek istediğim ekran için güç kullanmıyor ve böyle 19*3.42'ye ihtiyacı olur mu?
Bataryanın tamamen şarj edilmiş olması ve bilhassa dahili ekranın kullanılmaması ciddi anlamda elektrik tüketimini azaltır. O sebeple yeterli geliyordur. Sadece ekran benim bildiğim kadarıyla 10 W veya altında tüketim demek. Böyle kullanılmaya devam edilecekse sorun olmayabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı