Laptoplarda bakım yapılması gerekli midir?

furkan.kurt18

Picopat
Daha fazla  
Gençler yaklaşık 8 aydır HP Victus D-1023NT kullanıcısıyım. Üründen memnunum. Bu laptoplara bakım yapılması falan gerekli mi? Ben şu ana kadar hiç yaptırmadım ve bu bakımdan ücret alıyorlar mı? (HP garantisi var)

Son düzenleyen: Moderatör:
Gençler yaklaşık 8 aydır HP Victus D-1023NT kullanıcısıyım. Üründen memnunum. Bu laptoplara bakım yapılması falan gerekli mi? Ben şu ana kadar hiç yaptırmadım ve bu bakımdan ücret alıyorlar mı? (HP garantisi var)

Tabii ki de bakım yapılması gerekir seneden seneye yapılması uygundur fikrim.

6 ayda 1 yapılması şahsi fikrimdir, toz vs. birikiyor, termal macun değişimi gerekiyor.

Laptoplar için yılda en az 1, mümkünse 2 bakım şart. Garantiye göre değişir fiyatlar.

Evet, kullanıma bağlı olarak belirli bir zaman aralıklarıyla bakımlarını yapmalısınız. Fan temizliği, macun değişimi gibi. Lakin ürününüzün garantisi var ise, bunu servis aracılığıyla yaptırın. (Cihaz ısınıyor, fanı çok sesli çalışıyor'' gibi şikayetlerle gönderin. Ben bu zamana kadar ücret alan bir servise denk gelmedim) Garanti dışı kalmaması için... Eğer konuya çok hakim değilseniz, kendiniz yapmayın derim.

Bakim araligi laptoptan laptopa ve kullanilan macuna gore degisir. Ben mesela Legion 5 Pro laptopuma toz filtresi bulunmadigi icin 5-6 ayda bir bakim yapmak zorunda kaliyorum. Macun degil tabii ki.

Geri
Yukarı