Laptoplarda dahili monitörü iptal etme

nrywq4

Decapat
Yer
İzmir
Daha fazla  
Herkese merhaba. Ben yeni bir monitör alacağım ama laptopumun monitörünü iptal etmek istiyorum. Nasıl yapabilirim?

Yapmak istediğiniz şey laptopun kendi monitörü yerine aldığınız yeni monitörü kullanmaksa harici monitörü takıp ayarlardan dahili monitörü devre dışı bırakabilirsiniz.

Yapmak istediğiniz şey laptopun kendi monitörü yerine aldığınız yeni monitörü kullanmaksa ayarlardan dahili monitörü devre dışı bırakabilirsiniz.

Evet onu yapmak istiyorum Denetim Masası'ndan mı yapcağım ?

Bir yöntem daha var, kablo var. Kabloyu takıyorsunuz çalışıyor örneğin DisplayPort, HDMI, VGA gibi gibi.

Nasıl yani bir monitoru baglayınca diyeri otomatik mi kapanıyor ?

Windows+P tuşlarına basıyorsun ve çıkan ekranda sadece ikinci ekranı seçiyorsun. Laptop ekranında görüntü kalmıyor.

1680471983207.png

Nasıl yani bir monitoru baglayınca diyeri otomatik mi kapanıyor ?
Hayır, klavyeden şu F1 F2 tuşlarının orada dikdortgenimsi bir şey olacak genelde f4te olur, oraya basacaksın sağda bir yer çıkacak oradan da sadece ikinci ekran diye bir seçenek çıkacak en alttaki olacak sanırım. Onu yapacaksın.
Win+P de olur evet üstteki arkadaşın dediği gibi, fakat sondakini seçmen gerek sadece o ekranı göreyim diyorsan.

Evet onu yapmak istiyorum Denetim Masası'ndan mı yapcağım?

Nasıl yani bir monitoru baglayınca diyeri otomatik mi kapanıyor.
Masaüstüne sağ tıklayıp ekran ayarlarına giderseniz biraz kurcalayıp ayarı bulabilirsiniz. Hatırladığım kadarıyla yalnızca ikinci ekranı göster tarzınada bir şeydi

Hayır, klavyeden şu F1 F2 tuşlarının orada dikdortgenimsi bir şey olacak genelde F4'te olur, oraya basacaksın sağda bir yer çıkacak oradan da sadece ikinci ekran diye bir seçenek çıkacak en alttaki olacak sanırım. Onu yapacaksın.
Win+p de olur evet üstteki arkadaşın dediği gibi, fakat sondakini seçmen gerek sadece o ekranı göreyim diyorsan.

Tamam teşekkür ederim.

Masaüstüne sağ tıklayıp ekran ayarlarına giderseniz biraz kurcalayıp ayarı bulabilirsiniz. Hatırladığım kadarıyla yalnızca ikinci ekranı göster tarzınada bir şeydi.

Peki teşekkür ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı