Laptoplarda en hızlı hangi parça eksir?

AtAdamO

Decapat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Laptopların en hızlı hangi parçası eskir? Bende eski laptop var gittikce sık sık takılarak çalışıyor. Format da işe yaramıyor. Misal Chrome açmak istiyorum. İlk Windows 10 5 dakikaya yakın takılıyor sonra açılıyor buna benzer program açtığımda da bir bu kadar takılıyor sonra açılıyor. 2014 model bir laptop

RAM 4 GB DDR3
Intel Celeron CPU N2810 2.00 Sanal Çekirdek: 2
500GB HDD

Eskiden iyi çalışıyordu. Sorum şöyle SSD alıp taksam takılmaları biter mi? Depolama alanının yazma okuma hızının zamanla düşdüğünü biliyorum. CPU ve RAM'da böyle eskime var mı? Doğru düzgün test programı da bulamadım. Bir tek HDD hızı yavaş onu biliyorum.
Yardımcı olsanız çok mutlu olurum :)

Merhaba arkadaşlar. Laptopların en hızlı hangi parçası eskir? Bende eski laptop var gittikce sık sık takılarak çalışıyor. Format da işe yaramıyor. Misal Chrome açmak istiyorum. İlk Windows 10 5 dakikaya yakın takılıyor sonra açılıyor buna benzer program açtığımda da bir bu kadar takılıyor sonra açılıyor. 2014 model bir laptop.

RAM 4 GB DDR3.
Intel Celeron CPU N2810 2.00 sanal çekirdek: 2
500GB HDD.

Eskiden iyi çalışıyordu. Sorum şöyle SSD alıp taksam takılmaları biter mi? Depolama alanının yazma okuma hızının zamanla düşdüğünü biliyorum. CPU ve RAM'da böyle eskime var mı? Doğru düzgün test programı da bulamadım. Bir tek HDD hızı yavaş onu biliyorum.

RAM arttırın ayrıyeten SATA SSD takın. Bundan sonra asla takılma yaşamayacaksınız ama garanti veremem fakat çok büyük fark yaratır. (ve size önerim Windows 8.1 de takılmanız olacaktır. Şu anlık bilgisayarınız yavaş SSD ile RAM takviyesi yaptığınızda Windows 10'a dönebilirsiniz.)

Merhaba arkadaşlar. Laptopların en hızlı hangi parçası eskir? Bende eski laptop var gittikce sık sık takılarak çalışıyor. Format da işe yaramıyor. Misal Chrome açmak istiyorum. İlk Windows 10 5 dakikaya yakın takılıyor sonra açılıyor buna benzer program açtığımda da bir bu kadar takılıyor sonra açılıyor. 2014 model bir laptop.

RAM 4 GB DDR3.
Intel Celeron CPU N2810 2.00 sanal çekirdek: 2
500GB HDD.

Hocam bu sistem gündelik kullanımlar için bile sınır bir sistem.
Tavsiyem Windows 8 veyahut Linux'a geçmeniz.

Ekstra ram kullanımını azaltayım derseniz bunu kullanıp, 15-20 DK'da bir otomatik boşaltma yaptırabilirsiniz.

IMG-20221110-WA0011.jpeg

Geri
Yukarı