Laptoplarda Fan ve Isınma Sorunu

CrazyManTR

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Benim bir sorum olacaktı ve bu sorunu çözmek için de en ideal yerin Technopat olduğunu düşündüm. Neyse lafı uzatmadan olaya geçeyim.

Yaklaşık 3 sene önce bir laptop aldım.
Ve Laptop ilk dönemlerde iyiydi 2.seneye geldiğinde oyun oynarken laptop aniden kapanıyordu,çok ısınıyordu. Sonra laptop bozuldu tabi ekran kartı yandı malesef.
Aslında sorunun fanların tozlu olmasından kaynaklandığını biliyordum. Fakat açıp temizlemeye cesaret edememiştim anakartın içindeydi en iç kısımdaydı fan ve göz göre göre laptop gitti elden.

Bende bu yaz yeni bir Pc almaya karar verdim. Aslında Masaüstü almayı düşünüyordum hem sağlam hem ekonomik diye. Lakin ne garip ve acı bir durum var ki evde masaüstü pcyi koyacak yer yok. Bende laptop mu alsam diye düşünüyorum ancak aynı durumun tekrar başıma gelmesinden korkuyorum.
Sizce ne yapmalıyım?

Not: Evde bir tane Masaüstü bir pc var ama baya eski. Onu geliştirmek aklıma
geldi lakin o PC'yi benden çok babam kullanmakta. Bu yüzden Vazgeçtim hem birkaç sene sonra üniversiteye gittiğim zaman o pc kalacak öyle evde anlamı kalmayacak. Kusura bakmayın çok uzattım farkındayım ama bende ne yapacağımı bilmediğim için anlattım bu kadar.

Yardım ederseniz çok mutlu olurum her türlü fikir ve tavsiyelere açığım :D

Son düzenleyen: Moderatör:
istersen laptop alacaksan servislere götür temizlet istersen sen kendin youtube den bakarak temizle ha bu arada sen temizliyeceksen laptop un garantisi bitmiş olsun garanti dışı kalır. garantisi var ise servise gönder.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı