Çözüldü Laptoplarda günlük kullanımda MUX Switch olmadan DGPU'ya geçilebilir mi?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

strepsa

Centipat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Gamegaraj Slayer 7 3060
Asus ROG H3 sanal 7.1
Cougar Minos XC
Merhaba. Alttaki resimden de anlayacağınız üzere laptopum özellikle OBS + Discord stream yaptığım durumlarda IGPU'ya aşırı yük bindiriyor ve laptop feci derecede kasıyor. İlla ikisini aynı anda yapmama gerek de yok sadece ekran açsam bile FPS bayağı bir düşüyor. Grafik ayarlarından OBS ve Discord'u yüksek performans yapınca durum pek değişmiyor. Zaten sadece bu 2 uygulamayla alakalı değil. Bu yükü 3060'a bindirme veya en azından ikisine de dağıtma şansım var mı?

Sistem özellikleri:
Marka: GameGaraj
3060 laptop GPU 6 GB
Intel i7 11800H
32 GB RAM

Not: Cihazımda MUX Switch özelliği yok.

Dosya Ekleri

• kanki.png
    kanki.png
    7,9 KB · Görüntüleme: 46
MUX Switch olmadığı sürece mümkün değil, harici monitör bağlarsan MUX etkisi yapmış olur, tek seçenek o.

Çözüm
MUX Switch olmadığı sürece mümkün değil, harici monitör bağlarsan MUX etkisi yapmış olur, tek seçenek o.

Hocam 30k verdim laptopa üreticiler nasıl bunu düşünemez anlamıyorum. Ben de düzgün araştırmamışım o ayrı konu. Hayattaki tek potansiyel zevkim de mahvoldu şu an.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı