Laptopların RAM'lerini birleştirme

thinker

Hectopat
Herkes e merhabalar youtube tan technopat ekibi tarafından hazırlanan Dizüstü PC ye ram takma rehberini izledim. Ve bende iki laptop var. Biri bozuk diğeri sağlam sağlam olanın içinde 4 GB'lık tek slot ram var ve bozuk olanda 1gb ve 2gb halinde 2 slot ram var. Şimdi ben bozuk olandan 2gb rami alıp sağlam olana taksam sorun olur mu ? RAM markaları degişik ve toplamda 6 GB olacagi için bir terslik olur mu diye merak ettim ve sizlere soruyorum, olur mu :) ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Kusura bakmayın forumdan 1 hafta uzaklaştırıldığım için cevap yazamadım:) üstünde yazmıyodu ama everset i indirip baktım frekanslar farklı birbirinden konuyu açtığım gün iki ram i de taktım sorun olmadan çalıştı ama hızında bi değişiklik olmadı ilerde sorun yaşarmıyım sizce @MF @Batuhan_ALT

RAM'lerde Mhz farkından dezavantajınız aynı Mhz değerindeki RAM'lerin Dual Channel ile daha hızlı çalışmaları olmaz ve düşük olan Mhz diğerinide o hızda çalıştırır.

(Dual Channel 4gb 1600mhz + 4Gb 1600 Mhz = 8Gb 1800 Mhz sizin durumuzda 4Gb 1600 Mhz + 2Gb 1333 Mhz = 6Gb 1333 Mhz not: değerler örnektir kesin değildir. )

Ama çalışırken sorun olacağını hata vericeğini sanmıyorum.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı