Laptop RAM'lerini Dual-Channel yapmak

SandwichBringer

Centipat
Herkese selam, şu resimde gördüğünüz RAM ile gelen bir laptop aldım fakat performansı pek de hoşuma gitmedi. Dual channel yapmak istiyorum ama aynı RAM'den Türkiye'de satan herhangi bir firma veya site bulamadım. Sorum şu olacak; eğer ben de olan gibi 2666 MHz 4 GB başka marka bir RAM taksam Dual yapabilir miyim? Yapabilirsem hangi RAM'i önerirsiniz acaba.
WhatsApp Image 2019-07-18 at 00.13.09.jpeg
WhatsApp Image 2019-07-18 at 00.13.09.jpeg

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynı boyut, aynı MHz, aynı gecikme değerleri (CL) olması gerekir.Ama tabii ürün kodundan amazondan vs. aynısını getirebilirsiniz, daha sağlıklı da olur.Bu arada sene 2019'da 4GB Ram'li laptop'u sıfır almadınız umarım?

Öncelikle teşekkür ederim, CL değerleri farklı olan 2 RAM kullanmak istediğimde, CL değeri daha düşük olan ve yüksek olan birbirini ,MHz farkları olan iki RAM gibi, düşük olanda eşitler mi?

Son düzenleme:
2200U işlemcili ise makinan, işlemcin maks. 2400Mhz'de çalıştırıyor olmalı belleği. Bu durumda eldekini satıp iki tane aynı ürün de alabilirsin uygun fiyata bulursan, diğerini de elden çıkarırsın. 2x8 yapanlar kendi 2x4 lük belleklerini satabiliyor, onlar avantajlı olabilir.

Anladım hocam, benim anakartım 2666 ya kadar desteği var JEDEC değerlerine baktığım kadarıyla ama CPU 2400 azami kullanabiliyor. 2x8 2400 MHz sanırsam en sağlıklısı.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı