Laptopta 4050 mi yoksa 3060 ve üstü ekran kartı mı daha iyidir?

Bütçe
30000-31000

Tam da bahsettiğim bilgisayar bu hocam hem ekran kalitesi hem de soğutma bakımından bu cihazı uzunca süredir araştırıyorum tek "acabam" işlemcinin gücü onun dışında bu bilgisayarı almak istiyorum ayrıca Hepsiburada'dan almayı düşünüyorum arada 300-400TL bir fark var Idefix'i tercih etmeye gerek var mı sizce?

Tam da bahsettiğim bilgisayar bu hocam hem ekran kalitesi hem de soğutma bakımından bu cihazı uzunca süredir araştırıyorum tek "acabam" işlemcinin gücü onun dışında bu bilgisayarı almak istiyorum ayrıca Hepsiburada'dan almayı düşünüyorum arada 300-400TL bir fark var ıdefix'i tercih etmeye gerek var mı sizce?

Nereden alırsanız alın satıcı teknorya zaten bir şey fark edecigini sanmıyorum ama içiniz rahat etmezse hiç bulaşmayın.

4050 fg ve DLSS 3.0 ile 3060'ın önünde güncel oyunlarda saf kas gücüne bakma derim 3060'lı laptoplar eski seri oldu artık satarken de 4050'lı cihazları daha kolay elden çıkarırsın.

Evet sonuçta aralarında neredeyse 3 yıllık belki de daha fazla bir üretim geçmişi var güncel olması bakımından bende sizin gibi düşünüyorum ayrıca bu DLSS 3.5 özelliği 4050 de geçerli mi?

Bütçe çıkabilirseniz.

Hocam Lenovo'ya sırf ekran kartı için o kadar verilir mi bilemedim ekran kalitesi ve soğutma konusunda sanırsam Acer daha iyi ne diyorsun çıkayım mı o bütçeye?

DLSS 3.5 RTX 2 3 ve 4 serisi kartların hepsinde var diye biliyorum.
Hocam o zaman bu 4050 nin esprisi DLSS 3.5'un yanı sıra FG ve RR desteğini kullanabilmesi sanırsam doğru mudur?

Hocam Lenovo'ya sırf ekran kartı için o kadar verilir mi bilemedim ekran kalitesi ve soğutma konusunda sanırsam Acer daha iyi ne diyorsun çıkayım mı o bütçeye?

Hocam o zaman bu 4050'nin esprisi DLSS 3.5'un yanı sıra fg ve rr desteğini kullanabilmesi sanırsam doğru mudur?

Hocam zaten düzgün bir 3060 laptop almak için 25 üstünü vermek zorundasınız haliyle pek bir anlamı kalmıyor zaten 4050 almamanin.

Hocam o zaman bu 4050'nin esprisi DLSS 3.5'un yanı sıra fg ve rr desteğini kullanabilmesi sanırsam doğru mudur?

Evet DLSS 3.0 ve üzeri ayrıca fg kullanmak için 4000 serisi bir GPU şart, DLSS 3.0 ve 3.5'i 4 bin serisi öncesi kartlara bir şekilde yama ile getiriyorlar 3. taraf yazılımcılar fakat fg donanımsal bir şey olduğu için karta asıl gücü veren o bu saatten sonra bütçe meselesi fakat 4000 serisi altı GPU alınmaz.

Geri
Yukarı