Laptopta 8+16 GB RAM kullanılır mı?

emirhankrtms

Hectopat
Gigabyte laptop alacağım fakat 8 GB RAM'i mevcut, bende alınca 16 GB daha RAM eklemeyi düşünüyorum. Sizce sıkıntı olur mu ve RAM alırken neye dikkat etmeliyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Gigabyte laptop alacağım fakat 8 GB RAM'i mevcut, bende alınca 16 GB daha RAM eklemeyi düşünüyorum. Sizce sıkıntı olur mu ve RAM alırken neye dikkat etmeliyim?

8+8 daha iyi olur. Mümkün ise aynı marka aynı model aynı seriden alın.

Olur neden olmasın? 24GB RAM'in olur.
8+8 daha iyi olur. Mümkün ise aynı marka aynı model aynı seriden alın.
Neden daha iyi olurmuş? 16 yerine 24GB RAM'i oluyor?

Olur neden olmasın? 24 GB RAM'in olur.

Neden daha iyi olurmuş? 16 yerine 24 GB RAM'i oluyor?

Dual channel çalışmayacağı için olmaz. Dual 16 Single 24'ten daha performanslıdır.

Gigabyte G5 modelini alacağım 64e kadar destekliyor, bilgisayara sanal makine kuracağım için RAM 24 olsun istedim yoksa 8 GB daha uygun fiyatlı olur zaten
Laptop: Gigabyte G5 MF-E2EE333SD Intel Core i5 12500H 15.6

Dual channel çalışmayacağı için olmaz. Dual 16 Single 24'ten daha performanslıdır.
Dual mevzusu için şöyle bir şey gördüm 8+8 dual geri kalan 8 de single çalışıyormuş.

Gigabyte G5 modelini alacağım 64e kadar destekliyor, bilgisayara sanal makine kuracağım için RAM 24 olsun istedim yoksa 8 GB daha uygun fiyatlı olur zaten.
Laptop: Gigabyte G5 MF-E2EE333SD Intel Core i5 12500H 15.6

Dual mevzusu için şöyle bir şey gördüm 8+8 Dual geri kalan 8 de Single çalışıyormuş.

Bu Dual değil Flex mevzusu fazladan 8 RAM'in size katkısı fark edilecek boyutta bile değil. Boşa masraf olur.

Geri
Yukarı