Laptopta 8 GB RAM ne kadar fark eder?

mmcagatay8

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar, ben 4 GB RAM'i olan laptopuma 4 GB RAM daha takıp 8 GB yapmak istiyorum ve bazı kaygılarım var. Atıyorum, Valorant oynuyorum ama arkadan hiçbir şey açamıyorum, Discord dahil. 4 GB daha RAM taktırsam, arkada Discord, Chrome gibi şeyleri açabilir miyim acaba?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar, ben 4 GB RAM'i olan laptopuma 4 GB RAM daha takıp 8 GB yapmak istiyorum ve bazı kaygılarım var. Atıyorum, Valorant oynuyorum ama arkadan hiçbir şey açamıyorum, Discord dahil. 4 GB daha RAM taktırsam, arkada Discord, Chrome gibi şeyleri açabilir miyim acaba?

Hem Dual Channel'dan kazanırsınız hem de 4 GB daha ek RAM. Bence günlük kullanım için artık 8 GB, oyun içinse 16 GB ideal oldu. Kesinlikle yükseltin.

RAM takviyesi fayda eder elbette. Oyun normalde 7 GB civarı RAM kullanıyor. Diğer sistem bileşenleri de önemli tabii. Zayıf bir sistemde yalnızca RAM takviyesi beklenen performans artışını sağlamayabilir.

Bende kısa zaman önce sistemi geliştirdim 4'den 8 yaptım aynı zamanda RAM'i çok fazla etkisini gördüm mutlaka 8 yapmalısın RAM'ini.

Yeni konular

Geri
Yukarı