Çözüldü Laptopta başka laptopın adaptörünü kullanmak

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

plns

Hectopat
Laptopun masadan kedi tarafından düşürülmesi sonucu adaptörün ucu kırıldı. Takılı olduğunda şarj ediyor fakat bu şekilde kullanmak doğru olur mu bilmiyorum, bu şekilde kullanırsam sorun olur mu söylerseniz sevinirim.
Servis orijinal yenisine 77 dolar + KDV dedi. Benim için ve laptopun kendi ederi için bu meblağ çok fazla. Bu sebeple bu seçeneği düşünmüyorum.
Elimde kullanılmayan eski bir laptopun adaptörü var. Laptop girişi uyuyor fakat çıkış değerleri aynı değil.
Gördüğünüz ASUS marka adaptör elimde fazladan olan. Internette kendi adaptorümün muadilleri 200 TL civarı. Dandik marka bir muadil alıp dertleneceğime ASUS'un adaptörünü kullanmayı tercih ederim, hem o bedava. Laptopumun markasi MSI bu arada.
Tek derdim Chrome açıp derslerimi takip edebilmek. Oyun oynamadığım sürece daha düşük güç kaynağı sorun olmaz diye düşündüm.
Bu konuda bilginiz varsa veya tecrübeleriniz varsa yardımlarınızı bekliyorum.

16008524007091034555630.jpg

16008524914391745785070.jpg

16008525339489852751.jpg

Kırık olan kablo çalışıyorsa sadece şekli bozulmuş olabilir. Bir elektrikçiye götürürseniz sağlam bir şekilde size teslim edebilir ve çok fazla bir ücret almaz.

Eğer ASUS kabloyu kullanacağım derseniz bence bilgisayar kapalıyken kullanın, bilgisayarı sadece pilde kullanın.

Cevaplarınız için teşekkürler. Kırık baya büyük, dıştaki metal kısım ve içindeki plastik kısım kırık ve içteki metal bir kısmı görebiliyorum. Telefonum güzel çekmediği için gösteremiyorum. Bu şekilde takılı olduğunda şarj ediyor ama aklıma yatmıyor kaçak falan olur belki diye. Kırık olduğu halde kullansam zarar verir mi laptopa?
Bir de şunu sormak istiyorum dediğim gibi girişler uyuyor, ucu sağlam olan ve kırık olan adaptörlerin kablolarını kessem kendi orijinal adaptorüme ucu sağlam olan kabloyu bağlasam olur mu?

Son düzenleme:
Arkadaşlar sorunu bilgisayarciya giderek çözdüm. Adaptörü açıp kabloyu komple değiştirmişler, birleştirirken eritmisler adaptör su an baya çirkin görünüyor ama orijinal en azından :D. Önce elektrikçiye götürmüştü babam fakat orda ucunu kesip değiştirerek tamir etmeye çalışmışlar eve geldiğinde ucu uymuyordu bilgisayara. Bu şekilde bir sorun yaşarsanız hemen bilgisayarciya götürmenizi tavsiye ederim. Bize maliyeti 35tl oldu.

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı