Laptopta çalışan Toshiba MQ01ABD100 1 TB HDD kapanıp açıldıktan sonra çalışmıyor

Darwin19

Hectopat
Yer
Aydın
Daha fazla  
SSD veya HDD modeli
SANDISK 240GB 2.5", Toshiba 2.5" 1 TB MQ01ABD100
Laptop abimdeydi bu güne kadar bir sorun yoktu. Maç izlemek için abim bilgisayarı açtı, o kadar çok kasıyordu ki Chrome açmak imkansız derecesindeydi. Ben de ne sorunu var diye bakmaya başladım, laptopta 240 GB SanDisk SSD ve 1TB Toshiba 5400RPM HDD vardı, bu bilgisayara tıkladım C diski çalışıyordu ve gözüküyordu ama D diski direkt altı boştu, e diski de aynı HDD'de ama bölünmüş hali o da görüyordu, acaba ömrü mü bitiyor diye baktım, SSD yani C diski 5400 saat çalışmıştı sağlık durumu %96 idi. Bu hala çalışıyor, HDD'ye baktım sağlık durumu iyi yazıyordu (CrystalDiskInfo) 19.224 saat çalışmıştı HDD sentinental yüklemeye çalıştım yükleyemedim. Açılmıyordu. En son kapa aç yaptım bilgisayarı ve sadece C diskini görüyordu. Hard diski bir aparat ile CD okuyucu yerine takmıştık acaba sorun onda mıdır yoksa HDD bozulmuş mudur? İçindeki bilgileri kurtarabilir miyiz? Babamın çok eski resimleri vs var. HDD modeli sanırsam buydu Toshiba 2.5" 1 TB MQ01ABD100. Bunu yazarken sanırım farem de bozuldu.

Yeni konular

Geri
Yukarı