PC açılırken klavye çalışmıyor ve kapanıp açıldıktan sonra Windows açılıyor

sivrisnake4

Hectopat
Yer
denizli
Daha fazla  
Meslek
öğrenci
Yakın zamanda bilgisayar topladım her şeyi elle yaptım ama böyle bir durum oluştu. Windows gelene kadar klavye kesinlikle çalışmıyor, profil seçiniz ekranı gelirse falan yukarı aşağı yapmıyor, LED'ler yanmıyor resmen klavyeye güç gelmiyor. Onun dışında pc açılırken 2 3 kez kendine reset atıyor sonra açılıyor. Beklemek sorun değil de uzun vadede bilgisayarı bozacak gibi bu. Bir de reset tuşu da çalışmıyor ama dediğim gibi o da umrumda değil. Tahminimce anakart ön panel bağlantılarını yaparken ( yerlerini doğru yaptığıma eminim kullanım kılavuzu kullandım ) - +lar yazmıyordu üzerinde, ok işareti gösterenleri + olarak varsaydım, - artıları ters bağlamış olabilirim. Bu durum buna sebebiyet verir mi? Ya da niçin böyle. Sebebini bilmiyorsanız bile bu benim bilgisayarı uzun vadede haşat eder mi?

Hocam aynı sıkıntı bende de vardı. Bilgisayarı açarken bir tuş yardımıyla BIOS ayarlarına girip klavye ve mouse ayarı yapmanız lazım. YouTube'a çözümü bulabilirsiniz.

Yakın zamanda bilgisayar topladım her şeyi elle yaptım ama böyle bir durum oluştu. Windows gelene kadar klavye kesinlikle çalışmıyor, profil seçiniz ekranı gelirse falan yukarı aşağı yapmıyor, LED'ler yanmıyor resmen klavyeye güç gelmiyor. Onun dışında PC açılırken 2 3 kez kendine reset atıyor sonra açılıyor. Beklemek sorun değil de uzun vadede bilgisayarı bozacak gibi bu. Bir de reset tuşu da çalışmıyor ama dediğim gibi o da umrumda değil. Tahminimce anakart ön panel bağlantılarını yaparken ( yerlerini doğru yaptığıma eminim kullanım kılavuzu kullandım ) - +lar yazmıyordu üzerinde, ok işareti gösterenleri + olarak varsaydım, - artıları ters bağlamış olabilirim. Bu durum buna sebebiyet verir mi? Ya da niçin böyle. Sebebini bilmiyorsanız bile bu benim bilgisayarı uzun vadede haşat eder mi?

Ben problemi bu video yardımıyla çözdüm. İnşallah sen de çözersin :)
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Geri
Yukarı