Laptopta Dual RAM yapılırsa performans artar mı?

desibel

Centipat
RTX 3050 Ti, R5 5600H, 8 GB RAM 3200 MHz.
Bu cihaza 8 RAM takviyesi yapsam Rust gibi oyunlarda FPS de artış olur mu? Ve FPS'ye bazen drop giriyor, bu sorun ortadan kalkar mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
8 GB ekleyerek kesinlikle FPS artışı sağlarsınız Single channel ise. Drop, RAM kaynaklı ise düzelir fakat SSD gibi başka nedenlerle de oluyor olabilir.

Son düzenleme:
RTX 3050 Ti, R5 5600H, 8 GB RAM 3200 MHz.
Bu cihaza 8 RAM takviyesi yapsam Rust gibi oyunlarda FPS de artış olur mu? Ve FPS'ye bazen drop giriyor, bu sorun ortadan kalkar mı?

Tabii ki belli bir performans artışı sağlarsın, drop girme sorunu ortadan kalkar mı bilmem ama azalır.

8 GB RAM tek kanal hocam, SSD 2400 okuma hızı var.

Bir 8 GB RAM daha eklerseniz, güzel bir performans alırsınız. Dedigim gibi ezbere drop kaynağını bulamayız. RAM ekleyip deneyin. Hala devam ederse yeni konu açabilirsiniz.

RAM takviyesi yaptınız mı? Yaptıysanız FPS değerleriniz ne gibi etkiledi acaba.

Hocam doğrusu Valorant CS:GO gibi oyunlarda hiç test yapmamıştım önceleri. Rust oynuyorum normalde. Yaptığım testte FPS'in 15 civarı arttığını gördüm. Tabii Rust'ta sabit FPS diye bir şey yok bunu aynı yere sabit bakarak test ettim. Yani 70 alıyorsam 85 civarlarına çıktı ve aynı zamanda drop sorunum ortadan kalktı. Bilgisayar hızlandı diyebilirim. Önceden Alt+Tab yapınca oyun donuyordu ve bu da ortadan kalktı. Grafik oyunlarında ise 1-2 FPS'lik bir değişiklik oldu diyebilirim. Control oyununda test yapmıştım.

Geri
Yukarı