Laptopta düşük internet hızı

MuhammedEmre

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar evde kullandığım 50 Mbps Türk telekom internetim masaüstü bilgisayarıma kabloyla bağlı ve hiçbir sorun yok. Fakat laptopum kabloyla bağlı değil ve internet hızımı 2 Mbps olarak gösteriyor. Bir şeyler indirmeye çalıştığımda ise 400-500 kb/s ancak alıyorum nedeni ne olabilir?

Son düzenleyen: Moderatör:
bendede 24mbps ttnet kullanıcısıyım. steamda birşey inerken 2.8 mb/s inerken bazen 700 500 kb olarak inip yükseliyordu bendede oluyor. ama cevabı bulamadım malesef.

İnternetini kablo ile bağlarsan internet sağlayıcının sana verdiği hizmeti %99 oranında alıyorsun. 50Mbps internet saniyede 5Mb download hızına ulaşan bir internettir ancak kablosuz durumlarda kullandığın ürünlerin Wireless 802.11 AC teknolojisine sahip olması gerekmektedir. Ancak laptop, telefon, tablet gibi ürünleri wi-fi ile bağlarsan ve 50 mbps hızı alamıyorsan kullandığın laptop'un ve ya diğer ürünlerin AC teknolojisi yok demektir. Ac teknolojisi olan ürünler Wifi ile bağlanırken 2,4 hz ile değil 5,0 hz ile bağlanıyorlar.

Bu da '' Wifi ismi - 5G '' isminin telefonunuzda görülmesi şeklinde olur.

Bazen bende de hız düşüşü oluyor. Modemi resledikten sonra düzeliyor. Wifi ayarlarından interneti unutup tekrar bağlanınca da düzeldiğine şahit oldum.

İnternetini kablo ile bağlarsan internet sağlayıcının sana verdiği hizmeti %99 oranında alıyorsun. 50Mbps internet saniyede 5Mb download hızına ulaşan bir internettir ancak kablosuz durumlarda kullandığın ürünlerin Wireless 802.11 AC teknolojisine sahip olması gerekmektedir. Ancak laptop, telefon, tablet gibi ürünleri wi-fi ile bağlarsan ve 50 mbps hızı alamıyorsan kullandığın laptop'un ve ya diğer ürünlerin AC teknolojisi yok demektir. Ac teknolojisi olan ürünler Wifi ile bağlanırken 2,4 hz ile değil 5,0 hz ile bağlanıyorlar.

Bu da '' Wifi ismi - 5G '' isminin telefonunuzda görülmesi şeklinde olur.
önceden 6 mb/s yükleme hızım vardı ama bi anda böyle düştü

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı